Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila práci složek IZS i přípravu na společné cvičení s Němci

Desáté zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) se věnovalo vyhodnocení činnosti složek integrovaného záchranného systému (IZS) za uplynulou část tohoto roku, přípravě Dne záchranářů či otázkám kolem dalšího fungování letecké záchranné služby v příštích letech. Na závěr jednání BRÚK předal hejtman Oldřich Bubeníček náměstku krajského ředitele Policie ČR Petru Sytaři a řediteli Hasičského záchranného sboru v Ústeckém kraji Romanu Vyskočilovi darovací šeky od Ústeckého kraje. Finance ve výši 5 milionů pro hasiče a 2 milionů pro policisty využijí sbory na vybavení a prevenci.
Náměstek krajského policejního ředitele Petr Sytař informoval bezpečnostní radu o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území Ústeckého kraje za rok 2018 ve srovnání se stejným obdobím roku 2017. V roce 2018 došlo v Ústeckém kraji opět k poklesu zjištěné kriminality. Celkový počet skutků se snížil o 971, což je v celkovém součtu zhruba 5 a půl procenta. Zřejmý je dle krajské policie dlouhodobý pokles nápadu trestné činnosti i nárůst objasněnosti. Na pokles kriminality mají vliv opatření realizovaná policií, zvýšená obezřetnost občanů při zabezpečení vlastního majetku, s velkou pravděpodobností i menší míra nezaměstnanosti, ale bohužel i možné zvyšování míry latence kriminality jejím přesouváním do kyberprostoru.

Ředitel krajských hasičů Roman Vyskočil seznámil zástupce BRÚKu se stavem požární ochrany v Ústeckém kraji za rok 2018. Na území Ústeckého kraje došlo v roce 2018 ke 2 417 požárům, z toho 2 391 požárů likvidovaly jednotky požární ochrany a 26 požárů uhaslo samovolně nebo bylo likvidováno občany bez účasti jednotek hasičů. Požáry v loňském roce tvořily 24,54 % z celkového počtu mimořádných událostí na území Ústeckého kraje (9 846). Škoda způsobená požáry byla 184.099.100,- Kč, ochráněné hodnoty hasebními zásahy jednotek hasičů byly vyčísleny na 399.115.000,- Kč. Ředitel dále popsal aktuální přípravy projektu Hasiči pro školy, který se letos uskuteční již po deváté. V letošním roce bude výukový materiál zaměřen na požární ochranu a požární prevenci. Po dohodě se Zdravotnickou záchrannou službou ÚK by se jedna hodina měla týkat popálenin a poranění kůže.
O výcviku letecké záchranné skupiny pak informoval ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl. Od začátku roku byly výcviky zaměřeny na techniky přístupu do terénu a schopnost rychlé evakuace postižených za využití techniky slanění a podvěsu. Výcviků se účastnili postupně všichni letečtí záchranáři a lékaři Letecké záchranné služby ZZS, letečtí záchranáři HZS ÚK, letečtí záchranáři HS ČR KH. Nebyly zaznamenány žádné technické potíže, škody na majetku nebo zdraví. Ředitel Ilja Deyl na závěr vyhodnocení své zprávy informoval vedení kraje o tom, že bude nutné připravit se na přípravu nového výběrového řízení na leteckou záchrannou službu, společnost DSA má tuto službu zajistit do roku 2020.

Zástupci oddělení krizového řízení krajského úřadu informovali o již proběhlém školení nově zvolených zástupců obcí v Ústeckém kraji. Celkem se uskutečnilo 7 školení vždy po jednotlivých okresech a zúčastnilo se jich 260 obcí, což je celkem 72,63 %. Dále informovali o průběhu příprav taktického cvičení s pracovním názvem Schöna 2019, které se má uskutečnit v srpnu ve spolupráci s německými záchrannými složkami.
V samotném závěru připomněli konání Dne záchranářů Ústeckého kraje Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích, který se uskuteční již v sobotu 15. června.
 

 
 
 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2019 / 4.6.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu