Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Náměstek Komínek podepsal smlouvu, Trilex i nadále obslouží Die Länderbahn

01
Zakázku na obsluhu železniční Východosaské sítě získal staronový dopravce Die Länderbahn. Smlouvu dnes v Budyšíně slavnostně podepsali představitelé objednatelů dopravy, dopravních svazů ZVON a ZVOE, Libereckého a Ústeckého kraje, a jednatel dopravní společnosti.
 

 
 

„Tato zakázka je pro nás důležitá, protože zajišťuje spojení regionu Šluknovsko s Žitavou a Libereckým krajem. Naše spolupráce mezi regiony se díky této lince rozvíjí. Přeji tedy staronovému dopravci Die Länderbahn, se kterým máme letitou dobrou zkušenost, hodně úspěchů nejen při plnění této zakázky, ale i jinde u nás v kraji, kde stejná firma získala desetiletou zakázku v oblasti Lounsko,“ řekl při podpisu náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Trilex bude od konce roku 2019 jezdit ve Východním Sasku a Česku dalších 12 let. České výkony tzv. železnice Trojzemí (linka L7) budou od konce roku 2020 integrovány do nové dopravní smlouvy. Cestující se mohou těšit na vyšší kvalitu. Např. flotila jednotek Desiro dostane nový vnější vzhled, prostory pro cestující se modernizují a doplní novým vybavením.

 

Východosaská síť zahrnuje následující spojení:

RE 1 Drážďany hl.n. – Bischofswerda – Görlitz

RE1 V Bischofswerda – Görlitz

RE 2 Drážďany hl.n. – Bischofswerda – Žitava – Liberec

RE 60 Drážďany hl.n. – Bischofswerda – Görlitz

RB 61 Drážďany hl.n. – Bischofswerda – Žitava

L 7 Liberec – Hradék nad Nisou – Žitava – Varnsdorf – Seifhennersdorf (od 12/2020)

1
Smlouvu podepisují: za Ústecký kraj náměstek hejtmana Jaroslav Komínek, za Liberecký kraj náměstek hejtmana Jan Sviták, za dopravní svazy zemský rada Michael Harig a jednatel dopravce Wolfgang Pollety

2

3

 

 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 24.5.2019 / 24.5.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu