Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Školství, mládež a sportCesta: Titulní stránka > Školství, mládež a sport > Asistent pedagoga

 

Kraj pro bezpečný internet

 

Odkazy


 
 

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

dovoluji si Vás opět oslovit v souvislosti s šestým ročníkem soutěže projektu Kraje pro bezpečný internet. Účelem projektu je upozorňovat veřejnost a zejména děti a studenty na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt i letos snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol ve všech krajích ČR.

Žáci a studenti si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty na stále aktuálnější téma bezpečnosti na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o., GORDIC a sdružení CZ.NIC. Žáci a studenti se mohou také zapojit do náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším studentům. I zde mohou úspěšní studenti získat hodnotné ceny. Každý měsíc také probíhá losování o hodnotné ceny z úspěšných řešitelů soutěžního kvízu.

Ráda bych Vás požádala o předání informací o projektu, e-learningových lekcích a soutěžním kvízu Kraje pro bezpečný internet učitelům, kteří se touto oblastí při výuce zabývají a o vyvěšení informačního plakátu, jehož elektronickou verzi naleznete v příloze dopisu, ve třídách Vaší školy.

Soutěž probíhá do 15. listopadu 2019 a pravidla obou soutěžních kvízů jsou zveřejněna společně se soutěžním kvízem na výše uvedených webových stránkách.

V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 15 let vyžadován souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů. Žáci musí při registraci zadat kontaktní údaje na rodiče (telefon či e-mail). Pokud rodiče souhlas do 48 hod. udělí, budou děti zařazeni do slosování o hodnotné ceny, pokud ne, bude jejich registrace smazána a nebudou moci být zařazení do slosování o hodnotné ceny. Přechodnou dobu 48 hod jsme zvolili proto, aby si děti mohly do kvízu zaregistrovat během výuky.

V rámci projektu KPBI vznikly také e-learningové kurzy pro pedagogy, kde se mohou učitelé dozvědět více informací o této problematice. Také si mohou ověřit své znalosti ve znalostním kvízu.

Děkuji Vám za aktivní propagaci projektu Kraje pro bezpečný internet na vaší škole a tím i účinnou podporu prevence proti kybernetické kriminalitě namířené na děti a mládež.

Děkuji Vám za spolupráci.

 

S přátelským pozdravem

 
Zodpovídá: Bc. Pavel Kucler
Vytvořeno / změněno: 6.5.2019 / 6.5.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu