Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

V mezinárodní konkurenci geodetické soutěže obsadili studenti z Duchcova čtvrté místo

Geodézie
Budova Gymnázia a Střední průmyslové školy v Duchcově hostila 14. ročník mezinárodní geodetické soutěže IG-5. Škola se stala základnou pro více než třicítku týmů z Čech, Slovenska, Maďarska a Polska, které přijely soutěžit v orientačním běhu, při kterém plnily pět různých geodetických úkolů.
Tisková zpráva ze dne 29. dubna 2019
 

 
 

První den se uskutečnilo slavnostní zahájení soutěže ve Valdštejnském sále duchcovského zámku za účasti významných zástupců města Duchcov. Za zřizovatele, Ústecký kraj, přijela soutěžící pozdravit a podpořit Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Druhý den se konal samotný závod. Šestnáctikilometrovou trasu z Mostu do Duchcova týmy zvládly. K dispozici přitom měly jen GPS souřadnice a vlastní schopnosti. V hlavní kategorii soutěže se na 1. a 3. místě umístily týmy Brna, druhý skončil tým z Prahy.

Studenti geodézie hostitelské školy skončili čtvrtí. Zajímavější pro ně byla kategorie hodnotící pouze přesnost geodetických úkonů a správnost výsledků. Oba týmy Gymnázia a SPŠ Duchcov obsadily po vítězném Brnu druhé a třetí místo.


01
Nálada během soutěžního klání byla fajn.

02
Na slavnostní zahájení přijela (na snímku vlevo) Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

03
Studenti při práci.

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.4.2019 / 29.4.2019 | Zveřejnit od: 29.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu