Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj na jednání v Bruselu k podpoře uhelných regionů

002
V Bruselu proběhlo již 4. zasedání Platformy pro uhelné regiony v transformaci. V rámci platformy působí celkem 20 evropských regionů, za Českou republiku jsou členy Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj. Za Ústecký kraj se jednání platformy zúčastnil 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.
Tisková zpráva ze dne 18. dubna 2019
 

 
 

Zástupci regionů diskutovali se zástupci evropských institucí o transformačních procesech regionů, podpoře ze strany EU uhelným regionům, byla představena činnost nově vzniklého sekretariátu platformy. Sekretariát by měl regionům poskytovat např. odborné poradenství, analytické materiály, zprostředkovávat spolupráci a komunikaci mezi regiony i směrem k evropským institucím. Zástupci členských států a regionů prezentovali své rozvojové programy, strategie i realizované projekty. Vládní restrukturalizační program RESTART určený pro 3 uvedené regiony ČR představil náměstek ministerstva pro místní rozvoj David Koppitz.

V sídle Evropské komise proběhlo také samostatné jednání zástupců krajů, ministerstva pro místní rozvoj a zástupců Evropské komise. Náměstek hejtmana Martin Klika představil strategické projekty kraje, diskutovalo se o finanční podpoře těchto projektů v rámci stávajícího programového období 2014 -2020 i o podpoře v budoucím programovém období 2021 – 2027. Dále se projednávala plánovaná návštěva zástupců Evropské komise v Ústeckém a Karlovarském kraji ve dnech 15. - 16. května. Náměstek Martin Klika navštívil také stálé zastoupení České republiky v Bruselu a setkal se s velvyslancem ČR Jaroslavem Zajíčkem. 

001
Na snímku při jednání třetí zleva první náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2019 / 18.4.2019 | Zveřejnit od: 18.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu