Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Celkem 42 dobrovolníků vstoupilo do registru dárců kostní dřeně v Ústí nad Labem

foto
Zelený čtvrtek byl na krajském úřadě ve znamení dobrých skutků. Celkem 42 dobrovolníků se rozhodlo vstoupit do registru dárců kostní dřeně a darovat někomu naději na život. Patronkou akce se stala modelka a zakladatelka Nadačního fondu VK Veronika Kašáková, která se do registru také zapsala. Přivítat a podpořit dobrovolníky přišel také náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Tisková zpráva ze dne 18. dubna 2019
 

 
 


„Jsme moc rádi, že jsme mohli poskytnout prostory pro tuto akci a také, že spousta mladých není lhostejná k osudu nemocných a rozšířili tak registr možných dárců,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák. „Každá pomoc je velice důležitá, a pokud darováním kostní dřeně zachráníme alespoň jeden lidský život, má to obrovský smysl. Je to největší dar, který člověk člověku může dát – život. I proto jsem se rozhodla dnes do registru vstoupit,“ řekla Veronika Kašáková, ředitelka Nadačního fondu VK a patronka ústecké náborové akce, která také rozšířila registr dárců kostní dřeně.

„Velmi nás těší, že jsme mohli myšlenku dárcovství rozšířit také v ústeckém regionu a věřím, že do budoucna se budou řady mladých, kteří chtějí darovat šanci na život a zapsat se do registru dárců kostní dřeně, rozšiřovat,“ dodala koordinátorka náborů Českého národního registru dárců kostní dřeně Věra Šilerová.

V ČR onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby. Aktuálně je v registru zapsáno 85 763 dobrovolníků. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. Více informací na http://www.kostnidren.cz/

Děkujeme všem, kteří přišli a darovali naději na život. 

foto
Dobrovolníky, kteří se přišli zapsat podpořil také náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

foto
Myšlenku dárcovství podpořila také Veronika Kašáková, která řady možných dárců rozšířila.

foto

foto
Věra Šilerová z Českého národního registru dárců kostní dřeně. 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

oto

foto

foto

foto

foto

foto

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2019 / 18.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu