Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman Ústeckého kraje vyjel do Krušných hor

foto
Novou Ves v Horách a sousední Deutschneudorf navštívil hejtman Oldřich Bubeníček, který se nejdříve zastavil na české straně Krušných hor, kde se setkal se starostou obce Davidem Kádnerem a poté se přesunul do nedalekého Saska.
Tisková zpráva ze dne 18. dubna 2019
 

 
 

Nová Ves v Horách je držitelkou titulu Vesnice roku z roku 2011. Díky tamní firmě se může Krušnohoří pyšnit posledním klasickým hračkářstvím. Hejtman Oldřich Bubeníček nejdříve prodiskutoval se starostou Kádnerem aktuální témata týkajících se života v obci, zejména problematiku předškolního vzdělávaní a základní školy. Jedním z témat byl také nárůst turistického ruchu v okolí Nové Vsi v Horách. 

Další zastávkou se stala saská krušnohorská obec Deutschneudorf, která leží hned na hranici s Českem. Hejtman se setkal se starostkou Claudií Kluge v Muzeu krušnohorských tradic. Prohlédl si zde česko – německou školku Wichtelhäusel, kterou navštěvuje 60 dětí. Následovala prohlídka obce včetně tří hraničních přechodů. Spolu se starostkou prodiskutovali témata dopravy, opravy silnic, přeshraniční spolupráce hasičů i předškolního vzdělávání. Poslední zastávkou se stala štola Fortuna, kde se k jednání připojil také starosta nedaleké obce Olbernhau Heinz-Peter Haustein, který byl do roku 2015 starostou právě obce Deutschneudorf.

foto
Hejtman se setkal se starostou Nové Vsi v Horách.

foto
Prohlídka tamní sokolovny.

foto
Další zastávkou byla sousední saská obec Deutschneudorf.

foto
Vlevo starostka obce Claudie Kluge.

foto

foto
Prohlídka česko-německé školky.

foto

foto
Prohlídka hraničního přechodu.

foto
Poslední zastávkou se stala místní štola.

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2019 / 18.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu