Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj napomáhá aktivní spolupráci v regionu srbského Banátu

Banát Srbsko
Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem srbského Banátu. V letošním roce dojde k naplnění dvouletého úsilí a první srbští studenti přijedou studovat do Ústeckého kraje. Naplánovány jsou i další aktivity, jejichž cílem bude prohloubit navázaná partnerství.
Tisková zpráva ze dne 16. dubna 2019
 

 
 

Ve dnech 1. – 4. dubna se uskutečnila pracovní cesta zástupců Ústeckého kraje do Srbska, kterou vedl předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka. Cílem bylo město Vršac, kde se nachází střední Chemicko-zdravotní škola, která v roce 2018 v rámci projektu „Zvyšování odborné kvalifikace absolventů předních škol v Jižním Banátu – přenos know-how, studijní stáže v Ústeckém kraji“ podepsala memorandum o spolupráci se Střední zdravotní školou z Ústí nad Labem. Vzájemná spolupráce obou škol bude mít letos velmi konkrétní výstupy. Zájemci o studium nyní navštěvují jazykové kurzy češtiny a od září sedm srbských studentů nastoupí ke studiu na vyšší odborné škole zdravotnické v Ústí nad Labem.

Na rok 2019 jsou naplánovány další aktivity rozvíjející spolupráci mezi Ústeckým krajem a Autonomní oblastí Vojvodina jako je podpora kulturních výměn v rámci činnosti krajanských spolků, výjezd zástupců obcí a místních akčních skupin Ústeckého kraje do regionu, aby se seznámili s činností místní akční skupiny Lag selo plus, kterou zástupci Ústeckého kraje pomáhali založit v regionu v roce 2017 a navázali dalšími aktivitami.

Dlouhodobě dobré vztahy mezi oběma regiony v roce 2011 stvrdilo Memorandum o porozumění mezi Ústeckým krajem a městy Vršac, Bela Crkva, rozvojovou agenturou ve Zrenjaninu a Národním úřadem práce v Republice Srbsko a následně v roce 2018 územně rozšířilo Memorandum o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Autonomní oblastí Vojvodina. Oběma memorandy byla vyjádřena společná vůle rozvíjet přátelské vztahy a podpora vzájemné spolupráce.

01
Kurzy českého jazyka v Banátu.

02

 
 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.4.2019 / 16.4.2019 | Zveřejnit od: 16.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu