Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Nové Komunitní centrum Dubí poskytne poradenství a podporu

01
Ve městě Dubí vzniklo díky prostředkům z Evropské unie Komunitní centrum Dubí. Investiční akce umožnila vybudovat veřejné dětské hřiště, které zde doposud chybělo. Samotná městská budova poskytne občanům tři sociální služby - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Magnet, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina a Terénní programy Květina. Občané města Dubí zde najdou také terénního pracovníka města a každé pondělí dopoledne jim bude k dispozici pracovník Dluhového poradenství, který jim poradí v situacích, týkající se finančních záležitostí nebo rodinného rozpočtu.
Tisková zpráva z 16. dubna 2019
 

 
 

Slavnostního otevření se zúčastnila také vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje Petra Lafková.

Provozovatelem komunitního centra je nezisková organizace Květina, z. s., která ve městě Dubí poskytuje své služby již pátým rokem. Nabízí podporu rodinám s dětmi, seniorům, osobám bez přístřeší a dětem. Pro ty provozuje zmíněné nízkoprahové zařízení Klub Magnet. Ten dětem nabízí bezpečné prostředí pro trávení volného času, podporu s přípravou do školy, a také různé vzdělávací aktivity. Děti zde mají možnost probírat svá trápení s dospělými, kteří jim pomáhají úspěšně řešit různé životní situace. Snahou je také utvářet pozitivní vztah k okolí – děti se spolu s pracovníky zapojují do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. V rámci prevence spolupracuje Klub Magnet také s dubskou Městskou policií.

 

V případě dospělých pracují terénní služby také s lidmi, kteří buď nemají žádné finanční prostředky, nebo se potýkají s velmi omezeným příjmem. Pracovníci terénních služeb mohou lidem v nouzi poskytnout nejen poradenské aktivity, ale také potravinovou a materiální pomoc. Potravinová pomoc je velmi pečlivě evidována a distribuována. Zprostředkovává se ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ústeckém kraji. Materiální pomoc představuje zejména poskytnutí ošacení a obuvi, hraček, knih, a dále vybavení do domácnosti jako jsou lůžkoviny, nádobí, dětské postýlky či kočárky. Tyto věci věnují nejen pracovníci a podporovatelé organizace, ale také samotní občané města Dubí.

 

Práce Komunitního centra Dubí představuje diskuzi o sociálních problémech daného místa, vzájemné sdílení zkušeností, propojování lidí, organizací a institucí ve městě.

 

Komunitní centrum Dubí je v provozu od dubna 2019 na adrese Mírová 325/4a v Dubí Pozorce. Provoz centra je pro veřejnost od 8:00 do 18:00 každý všední den. V případě jakýchkoliv dotazů je možné se obracet na provozovatele centra, Květina, z. s., Barbora Bočková, tel.: 721 568 898, info@oskvetina.cz.

 

Zdroj: Květina, z. s.

1
Otevření Komunitního centra Dubí byl přítomen starosta města Petr Pípal

2

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 16.4.2019 / 16.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu