Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Kultura a památková péčeCesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Ocenění ZLATÝ MAMUT pro Archeoskanzen Březno u Loun

Ocenění Zlatý mamut
Projekt Žít pravěk byl oceněn prvním místem v muzejní kategorii:
Oblastní muzeum v Lounech, p.o. přihlásilo do soutěže edukační program Žít pravěk, který probíhá na jeho detašovaném pracovišti – v Archeoskanzenu Březno u Loun. Autory programu jsou MgA. Karolína Klinecká, vedoucí archeoskanzenu, a Jakub Klinecký, muzejní pedagog v archeoskanzenu.
 

Odkazy


 
 

Soutěž Zlatý mamut – cena Karla Absolona za popularizaci archeologie

 

Cena Zlatý mamut je společným projektem tří významných institucí na půdě archeologie v ČR. Partnerství Archeologického ústavu AV ČR v Brně, v. v. i., Moravského zemského muzea a Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v sobě propojuje výzkumné, vzdělávací a sbírkotvorné cíle archeologie, a také akademické, univerzitní a muzejní prostředí. Cílem uzavřeného partnerství je motivovat archeology a muzejníky ve všech úrovních archeologické vědy a ve všech odborných institucích k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit, které v očích laické veřejnosti legitimují nezastupitelnost a společenskou přínosnost archeologie v moderním světě.

 

Cena Zlatý mamut je vyhlašována ve třech kategoriích, studentská, muzejní a hlavní, z nichž každou garantuje jeden z partnerů. V každé kategorii jsou oceněny tři nejlepší výsledky. První cena v každé kategorii je oceněna rovněž finanční odměnou. Ceny byly předány z rukou garantů soutěže.

 

Oblastní muzeum v Lounech, p.o.  přihlásilo do soutěže edukační program Žít pravěk, který probíhá na jeho detašovaném pracovišti – v Archeoskanzenu Březno u Loun. Autory programu jsou MgA. Karolína Klinecká, vedoucí archeoskanzenu, a Jakub Klinecký, muzejní pedagog v archeoskanzenu. Projekt Žít pravěk byl oceněn prvním místem v muzejní kategorii. Byla oceněna zejména autenticita a intenzita zážitku při programech a využití replik sbírkových předmětů a rekonstrukcí archeologických nálezů při práci s dětmi všech věkových kategorií.

 

Slavnostní vyhodnocení soutěže za rok 2018 proběhlo dne 8. dubna 2019 v pavilonu Anthropos, specializované expozici Moravského zemského muzea v Brně. Autorům oceněných projektů byly předány věcné ceny. Držitelům prvních míst ve všech kategoriích také zlacený šperk vytvořený šperkařkou Pavlou Strakošovou podle archeologického nálezu sošky mamuta z Předmostí u Přerova, který je symbolem soutěže, a finanční ocenění, které bude v našem případě zužitkováno k doplnění vybavení archeoskanzenu využitelného pro oceněný projekt.

 

 
Zodpovídá: Karina Strnadová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2019 / 10.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu