Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Rychlé jarní Labe ve Štětí doneslo české veslaře k titulům na dlouhé trati

foto
Poprvé se jel domácí šampionát veslařů na dlouhé šestikilometrové trati na Labi ve Štětí s epicentrem ve zdejší loděnici Labe arény. Za ideálního jarního počasí a příjemné atmosféry závodilo na pět stovek veslařů na téměř čtyřech stovkách lodí.
Tisková zpráva ze dne 8. dubna 2019
 

 
 


Přijeli je povzbudit předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, sám bývalý reprezentační veslař, ale i Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje. Nechyběla řada osobností českého veslování v čele s předsedou svazu Dušanem Macháčkem v pruhovaném olympijském sáčku, nebo bývalým olympionikem, později trenérem Zdeňkem Peckou a dalšími. Jelo se o 13 sad mistrovských medailí v kategoriích dorostenců, juniorů, elity i lehkých vah.


Tímto závodem se potvrdilo, že Labe aréna ve Štětí je v plném provozu a stala se integrální součástí Národního olympijského centra vodních sportů,“ hodnotil spokojeně Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje a NOC VS. „Jsme hrdí na to, že náš kraj má centrum špičkového veslování, tohoto tradičního a respektovaného olympijského sportu,“ doplnil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd, který také předával ceny vítězům.


Svoji dominanci potvrdily i největší tuzemské hvězdy, vítězové světové poháru Lukáš Helešic-Jakub Podrazil, mistr světa Ondřej Synek i olympijská vítězka Mirka Topinková-Knapková. I když každý z nich je v úvodu sezony v jiné fázi přípravy. „V loděnici ve Štětí jsme měli perfektní podmínky. Voda byla ještě hodně rychlá, ale ne tak jako před deseti dny, kdy by se asi jet nedalo,“ ocenil reprezentační šéftrenér Simon Cox. Synek ve Štětí závodil poprvé, i když jako dítě na Labi vesloval. Po šestiměsíční pauze sedí v lodi teprve třetí týden, dva týdny strávil na soustředění v Itálii. „Dělám to tak, abych si vyčistil hlavu a zase se těšil na vodu. Jezdím na běžkách, k tomu posilovna, trenažér. Ale cítím se už dobře, byl to dobrý test vytrvalosti. Teď se začnu soustředit na dva kilometry,“ říkal.


Zdroj: Labe aréna

foto

foto

foto
Ceny vítězům předával také náměstek hejtmana Petr Šmíd a mistr světa Ondřej Synek.

foto

foto
Náměstek Petr Šmíd spolu s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem.

foto
Ondřej Synek ve Štětí závodil poprvé.

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2019 / 8.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu