Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Letošní ročník soutěže Prodavač 2019 ovládli chlapci

Prodavač roku 2019
Střední škola obchodu, řemesel a služeb a Základní škola Ústí nad Labem pořádala 14. ročník celostátní odborné soutěže Prodavač 2019. Připravila si pro účastníky soutěže dvě části – praktickou a teoretickou.
Tisková zpráva ze dne 5. dubna 2019
 

 
 

Tradičního klání se zúčastnilo letos 21 škol z celé republiky a 72 soutěžících ve věku 15 až 18 let. Pro žáky byla zajímavější ta praktická část, ve které museli zvládnout balení zboží, odhad váhy či práci na pokladně.

 

Nejlépe si s nástrahami soutěže poradil v kategorii 1. ročníků Marek Caha z OA, VOŠ zdravotnické a SZŠ, SOŠ a jazykové školy Jihlava. Sedmá v pořadí skončila „domácí“ žákyně Vendula Šiklová. Mezi druháky se na prvním místě umístil Roman Žurek ze SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim. V nejstarší věkové kategorii třetích ročníků zvítězil Dominik Číž ze SŠ hotelnictví a služeb a VOŠ z Opavy. Soutěž připravuje budoucí prodavače na praxi do obchodů či obchodních řetězců ke spokojenosti zaměstnavatelů i zákazníků.


01
Na zahájení soutěže byla plná tělocvična střední školy. V porotě seděl Pavel Kucler z oddělení školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje.

02
V praktické části balili žáci do papíru zboží.

 

03
Dále zkoumali vzorky zboží.

 

04
A odhadovali váhu zboží.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 5.4.2019 / 5.4.2019 | Zveřejnit od: 5.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu