Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Jihokorejský velvyslanec navštívil kraj, ocenil podporu průmyslu i žatecký chmel

1
Další významnou návštěvou z řad velvyslanců v České republice, která zavítala do Ústeckého kraje za hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, byl velvyslanec Korejské republiky Seoung-Hyun Moon. Navázal tak na setkání s hejtmanem vloni v Žatci při příležitosti otevření závodu korejské společnosti Kiswire. Také nyní spolu hovořili o průmyslu a podpoře korejských investicích v kraji, ale zdaleka ne pouze o tom.
Tisková zpráva z 26. března 2019
 

 
 

„Za dobu mého úřadu jste 34. velvyslancem, kterého mám tu čest přijmout,“ připomněl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček a představil velvyslanci Ústecký kraj, jeho průmyslovou minulost, historické a kulturní dědictví v podobě zachovalých městských center a přírodní bohatství a krásy, které může region nabídnout.

Velvyslanec Moon zmínil, že korejští turisté už se učí poznávat Českou republiku důkladněji než jen výletem do Prahy. Sám v loni potkal skupinu krajanů při své cestě do Českého Švýcarska a domnívá se, že právě toto místo má ještě velký potenciál. Poděkoval také za podporu, kterou kraj věnuje korejským investicím a průmyslové zóně Triangle. Zdůraznil, že pro společnost Nexen byly při rozhodování o umístění jejich továrny připravenost a zájem kraje velmi důležité.

V rozhovoru se pánové dotkli také možnosti těžby lithia na Cínovci či environmentálním problémům, což je dnes v Koreji velké politické téma.

1
J. E. Seoung-Hyun Moon se svým poradcem Martinem Tušlem

2

3
Ani podpis velvyslance Korejské republiky nebude chybět v pamětní knize Ústeckého kraje

4

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 26.3.2019 / 26.3.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu