Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Poslanci přijeli do problémových lokalit i na rekultivovaná území

001
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR zavítal do Ústeckého kraje. Spolu s vedením kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a náměstky hejtmana Martinem Klikou a Zdeňkem Matoušem v dopoledních hodinách hovořili i s přítomnými starosty a zástupci hned několika ministerstev převážně o exekucích, sociálních bytech, cestovním ruchu i rekultivacích. Program výjezdního jednání výboru v našem kraji připravili poslanci za Ústecký kraj Eva Fialová a Jan Schiller.
Tisková zpráva ze dne 21. března 2019
 

 
 

Dopolední jednání se uskutečnilo v budově krajského úřadu, zúčastnili se jej také starostové obcí nebo ředitel Palivového kombinátu Ústí, Petr Lenc, který přítomným představil konkrétní ukázky rekultivací a revitalizací, které si ve čtvrtek pojedou poslanci osobně prohlédnout na Mostecko. Hlavním tématem dopoledního programu a zároveň také obsahem prezentace náměstka hejtmana Martina Klika byly exekuce a s nimi spojený život ve vyloučených lokalitách. „Je nutné si uvědomit, že skoro 35 procent těchto lokalit vzniklo řízeným sestěhováním z ostatních částí republiky. Máme několik návrhů, které jsme sestavili na základě opravdových zkušeností z terénu. Jde například o zjednodušení podmínek pro osobní bankrot, snížení administrativy pro zaměstnavatele lidí s exekucí či zpřísnění pravidel pro osoby s exekucí, kteří pobírají dávky, aby museli své závazky řešit a předešli tak dalším dluhům,“ popsal jen několik návrhů krajský náměstek pro sociální věci. 

 

Několik vyloučených lokalit si i členové výboru v rámci prvního dne návštěvy prohlédli osobně v Ústí nad Labem a nejbližším okolí. „Vždycky budeme nápomocni, pokud se zákonodárci vypraví přímo k nám, aby zblízka a přímo viděli, jaká je realita všedních dní právě v našem kraji a měli pak při rozhodování o legislativě všechny informace,“ uvedl při tiskové konferenci k výjezdu hejtman Oldřich Bubeníček. 


001
Tisková konference k první části návštěvy. Zprava: První náměstek hejtmana Martin Klika, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda výboru a také poslanec Ivan Bartoš. 


002
Návštěvu v Ústeckém kraji inciovali poslanci za Ústecký kraj Eva Fialová (na fotografii s předsedou výboru Bartošem) a Jan Schiller. 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 21.3.2019 / 21.3.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu