Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Rychlíky přes Šluknovsko budou

3
Náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek se sešel se svým protějškem z Libereckého kraje, náměstkem Janem Svitákem, aby řešili možnost omezení přímého rychlíkového spojení Šluknovska s Českou Lípou a další možnosti zlepšení mezikrajské dopravy.
Tisková zpráva z 6. března 2019
 

 
 

Ministerstvo dopravy omezilo objednávku rychlíků s tím, že spoj z Kolína má nově končit v Novém Boru. To se nelíbilo místním starostům. Na klíčovém lednovém jednání na ministerstvu padla dohoda, že dopravce ARRIVA zachová spojení až do Rumburku s tím, že úsek z Nového Boru bude hradit Liberecký a Ústecký kraj.

„Před Vánoci jsem slíbil starostům Šluknovska, že v rámci Dopravy Ústeckého kraje uděláme maximum pro to, aby nedošlo k omezení rychlíkového spojení. Jsem rád, že se podařilo tento slib naplnit. Pokud sečteme osobní vlaky a rychlíky na trati Rumburk – Česká Lípa, dojde od příštího roku k posílení, bude jich jezdit víc než nyní,“ řekl po jednání náměstek Komínek.

Po dohodě s Libereckým krajem a dopravcem objedná Ústecký kraj 5 párů rychlíků denně, šestý pár navíc v pátek, sobotu a neděli.

1
Spolu s náměstkem Komínkem jednal vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek

2
Z Libereckého kraje dorazil náměstek pro dopravu Jan Sviták (uprostřed), vedoucí odboru dopravy Jan Čáp a jednatel Koridu Pavel Blažek (vpravo)

3


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 6.3.2019 / 6.3.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu