Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Kardiocentrum pro Ústecký kraj je na dosah

1
Představitelé Krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče se sešli s vedením Krajské zdravotní a.s. za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a náměstka pro zdravotnictví Stanislava Rybáka. Hovořilo se především o kolektivním vyjednávání o platech zdravotnického i nezdravotnického personálu v nemocnicích Krajské zdravotní a o vznikajícím komplexním kardiocentru v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva z 5. března 2019
 

 
 

Předseda představenstva KZ a.s. Jiří Novák informoval o postupu při přípravě na ustavení komplexního kardiologického centra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Připraven je tým se špičkovými operatéry, proběhly investice do vybavení, jsou uzavřeny smlouvy na hrazenou zdravotnickou péči pro kardiochirurgii, vše tedy spěje k tomu, že v příštím roce by mohlo být v Ústeckém kraji ustaveno první komplexní kardiocentrum. Náměstek Rybák připomněl, že Ústecký kraj je připraven vznik centra podpořit, v loňském roce přispěl 30 miliony korun na úhradu zákroků, které ještě nehradí zdravotní pojišťovny. Také se připravuje projektová dokumentace na výstavbu nových operačních sálů, což bude investice za 850 milionů korun.

„Jsem rád, že se Ústeckému kraji podařilo vybojovat onkologické centrum. Vznik kardiocentra je dalším logickým krokem a občané kraje si zaslouží, aby měli špičkovou zdravotní péči v dosahu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Představitelé odborů se dohodli s vedením KZ, že v květnu zahájí kolektivní vyjednávání. Nová kolektivní smlouva by měla platit od 1. 7. 2019.

1
Požadavky odborářů představila hejtmanovi Ivana Břeňková (vlevo od hejtmana)

2
U jednání nechyběl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Stanislav Rybák ani generální ředitel Krajské zdravotní a.s. Petr Fiala a Jiří Novák, předseda představenstva KZ

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 5.3.2019 / 5.3.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu