Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Nejlepší žáci oboru Mechanik seřizovač postoupili do celostátního finále

Mechanik
Mezi nejvíce žádanou profesi na trhu práce patří Mechanik seřizovač se zaměřením na CNC obráběcí stroje, a proto je tento obor právem zařazen do celostátní soutěže České ručičky 2019 pod názvem KOVO Junior 2019 – Mechanik seřizovač.
Tisková zpráva ze dne 4. března 2019
 

 
 

Na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov se konalo regionální kolo této soutěže, do kterého postoupilo osm žáků středních škol Ústeckého kraje. Žáci soutěžili ve dvou disciplínách a to vypracování programu pro výrobu strojírenské součásti na CNC obráběcím stroji a dále měření strojírenských součástí.

Vítězem regionálního kola se stal žák Jiří Novotný z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední školy služeb a cestovního ruchu, Varnsdorf. Jako druhý se umístil žák pořádající školy Josef Vostrý. Tito žáci zároveň postoupili do celostátního kola, které se uskuteční od 12. do 14. března na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně.

01
Jednou z disciplín bylo měření strojírenských součástí.

02
Josef Vostrý (vlevo) a Jiří Novotný postoupili do celostátního finále.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.3.2019 / 4.3.2019 | Zveřejnit od: 4.3.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu