Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Představitelé severočeských obcí se sešli na sněmu

1
Pravidelný výroční sněm Svazu severočeských obcí (SESO) se konal na Krajském úřadě Ústeckého kraje, starostky a starosty přišel pozdravit také hejtman Oldřich Bubeníček, který sněmu udělil svou osobní záštitu.
Tisková zpráva z 28. února 2019
 

 
 

„Vnímám sdružení jako dobrou platformu pro setkávání, řešení problémů a nastolování nových témat. Kraj se sdružením spolupracoval na projektu monitorování vodních toků a dlouho se řešilo, jak v této důležité činnosti pokračovat. Došlo k dohodě, že Ústecký kraj ve spolupráci se SESO osloví anketou dotčené starosty s cílem zjistit jejich názor na další potřebnost projektu. Vedení kraje vyhodnocení poskytne oporu pro další potřebné kroky tak, aby bezpečnost obyvatel byla na patřičné úrovni,“ řekl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček.,“ řekl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček.

Předseda svazu Petr Medáček poděkoval Ústeckému kraji za spoluúčast při financování projektu i finanční podporu v době jeho udržitelnosti a ocenil, že se pokračování a údržby ujme právě kraj jako důležitý partner.

Hejtman dále informoval o situaci v dopravní obslužnosti, kde došlo k několika změnám a část kraje nyní obsluhuje Dopravní společnost Ústeckého kraje, příspěvková organizace. Hovořilo se také o připravovaných investičních akcích v dopravní infrastruktuře, jako jsou obchvat Chomutova, rekonstrukce mostu ve Štětí, která začne v nejbližších týdnech, a připravované rekonstrukce mostů v Ústí nad Labem a Roudnici nad Labem. V rámci diskuze se starosty došlo i na podporu učňovského školství, sociální problematiku a také bezpečnost ve školách a narůstající agresivitu vůči učitelům, což považuje předseda Medáček za důležité téma ke společenské diskuzi.

Sněm dále pokračoval volbou orgánů a projednáním zprávy o hospodaření v roce 2018 a plánem činnosti na rok 2019.

1
Hejtman Oldřich Bubeníček při úvodním slovu, vedle něj předseda Seso Petr Medáček a výkonný ředitel Vladislav Raška

2

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 28.2.2019 / 28.2.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu