Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj prezentuje na veletrhu Holiday World to nejkrásnější z regionu a pokřtil cykloprůvodce Labské stezky

Holiday World 2019
Od čtvrtka do neděle hostí Výstaviště Praha 28. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Mezi stovkami vystavovatelů nechybí ani stánek Ústeckého kraje s expozicí Brána do Čech. A právě zde pokřtili v úvodní den akce aktualizovaného cykloprůvodce Labská stezka 2019.
Tisková zpráva ze dne 22. února 2019
 

 
 

Stezka je top evropskou dálkovou cyklotrasou a nabízí 1 300 kilometrů jedinečného spojení historie, architektury a přírody. Vede atraktivním prostředím od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu. Nový průvodce provede cyklisty po trase, ale nabízí i široký výběr ubytovatelů a služeb pro cyklisty podél celé Labské stezky.

„Labská stezka je bezpochyby fenomén cykloturistiky v České republice s evropským přesahem. Ústecký kraj je na svém území majoritním investorem výstavby Labské stezky. Letošní rok Ústecký kraj začne budovat poslední  etapu na Roudnicku, a odtud to již není daleko do Středočeského kraje. Jedná se o etapu Dobříň – Račice, která má být dokončena do roku 2019, etapu Račice – Hněvice a etapu Třeboutice – Nučnice, kde práce započnou v roce 2019 a skončí v roce 2020. Nejenom, že se tak turisté pohodlně dostanou ze státní hranice do Prahy a obráceně, že budou moci na kole navštěvovat Centrum vodních sportů v Račicích, kde se na vodním kanálu odehrávají evropské a celosvětové bitvy ve vodních sportech, ale hlavně se dovrší letitá práce na tomto turistickém fenoménu,“ řekl k Labské stezce náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš a dodává: „Nesmírně důležitý je marketing Labské stezky, proto se těším ze křtu letošního vydání Cykloprůvodce Labské stezky 2019. Ať je všem cyklistům skvělým pomocníkem napěchovaným aktuálními informacemi a přehledovými mapami. Věřím, že si v něm každý cyklista najde to, co potřebuje.“ Cykloprůvodce bude od března opět zdarma k dostání v zainteresovaných infocentrech.

Kromě vlastní expozice, kde Ústecký kraj prezentoval hlavně své čtyři destinace (České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří), je součástí expozice zahraniční partner z Polska - Okres Ostróda, se kterým má kraj smlouvu o spolupráci. Pult tam má také Tourist Organisation of Republic of Srpska.

Mezinárodní veletrh v Praze končí v neděli 24. února a více o Holiday World najdete na stránkách  http://www.holidayworld.cz


01
Pracovnice krajského úřadu z oddělení regionálního rozvoje u stánku Ústeckého kraje na veletrhu Holiday World.

02
Křest cykloprůvodce Labská stezka 2019. Druhý zleva Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 22.2.2019 / 22.2.2019 | Zveřejnit od: 22.2.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu