Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Jak dál s dluhy a exekucemi v Česku, ptali se na diskuzi v Ústí nad Labem

2
Unikátní projekt Karlovy univerzity „Česko! A jak dál?“ odstartoval v Ústí nad Labem. Rektor univerzity profesor Zima navštívil během dne ve městě seniory, v odpoledních hodinách potom proběhla v městském muzeu veřejná debata na téma dluhů a exekucí, což je pro Ústecký kraj palčivý problém. V rámci diskuze vystoupil také první náměstek hejtmana Martin Klika.
Tisková zpráva z 20. února 2019
 

 
 

„Karlova univerzita připravila velmi zajímavý a přínosný projekt. Problematika zadluženosti a exekucí je pro Ústecký kraj velmi zásadní, protože se dotýká více než 18 % obyvatel regionu. Důvody jsou vysoká míra sociálního vyloučení a dlouhodobá nezaměstnanost. Řešení vidím především v legislativních úpravách. Máme připravenou řadu návrhů a opatření, jako je třeba stanovení hranice lichvy nebo místní příslušnost exekutorů. Pro občany je pak zásadní zjednodušit podmínky osobního bankrotu, tedy nabídnout lidem cestu z dluhové pasti. A samozřejmě také osvěta a podpora finanční gramotnosti u rizikových skupin,“ řekl při svém vystoupení náměstek Martin Klika.

V České republice je aktuálně v exekuci 863 tisíc lidí, z toho 125 tisíc z Ústeckého kraje. Na centrální úrovni se řeší především úpravy a zjednodušení platné legislativy. Pro dlužníky je jednou z cest vyhlášení osobního bankrotu, jehož podmínky se v nedávné době upravily tak, aby jej mohlo využít více občanů. Působí zde také řada poraden a neziskových organizací, které se na tuto problematiku specializují, např. Mapa poraden, Člověk v tísni, Rubikon či Poradna při finanční tísni.

V panelu diskuze zasedli také náměstek ministra spravedlnosti Michal Franěk, prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil, Radek Hábl z Agentury pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR ad.

Náměstek Klika spolu s primátorem města Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým přislíbili svou účast i na dalším pokračování veřejných diskuzí v rámci projektu Česko! A jak dál?, které se bude konat v Plzni, tentokrát na téma veřejného pořádku.


Foto: Vít Hnízdil

1
Veřejná diskuze proběhla v Císařském sálu Muzea města Ústí nad Labem

2
První náměstek hejtmana Martin Klika a rektor Karlovy univerzity prof. Tomáš Zima

3

4


 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 20.2.2019 / 20.2.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu