Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Autobusová doprava na Litoměřicku se stabilizuje

1
Náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek přijel na pozvání starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče na setkání starostů Litoměřicka. Tématem byla především aktuální situace v oblasti dopravní obslužnosti, konkrétně v autobusové dopravě, kterou zde od ledna zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje.
Tisková zpráva z 11. února 2019
 

 
 

Náměstek Komínek informoval o aktuálním stavu. Dopravní společnost převzala oblast Litoměřicka ve velmi špatném personálním stavu, kdy jí chyběla řada řidičů. Proto sáhnul odbor dopravy k dočasné úpravě jízdního řádu, kdy z něj zmizely některé víkendové, ranní a večerní spoje. „Záleží nám na tom, aby se zde situace co nejrychleji zlepšila a jezdily všechny autobusy. Minulý týden se podařilo některé vrátit zpět do jízdního řádu, další posun k lepšímu nastal dnes a snad také od příštího pondělí se cestující dočkají dalších spojů. Vše závisí na tom, jak se Dopravní společnosti podaří sehnat řidiče autobusů, kteří zoufale chybí v celé republice,“ vysvětlil Jaroslav Komínek.

V následné diskuzi se starostové vyjadřovali ke konkrétním spojům a problémům jednotlivých obcí, celkově ale panovala spokojenost, že se situace lepší a zajištění dopravy pro občany je na vyšší úrovni než v loňském roce, kdy zde zajišťovala dopravu společnost TD Bus. Samo město Litoměřice řeší obdobný problém s MHD. I zde TD Bus ukončil předčasně smlouvu a město si muselo v krátkém čase najít nového provozovatele, který se také potýká s nedostatkem řidičů.

1
Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč pozval na jednání starostů Litoměřicka náměstka pro dopravu Jaroslava Komínka

2
Spolu s náměstkem se zúčastnil vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Jakub Jeřábek a ředitel DSÚK Milan Šlejtr

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 12.2.2019 / 12.2.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu