Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Autobusovou krizi na Vejprtsku, Podbořansku a Lounsku Ústecký kraj nepřipustil

autobusy
Ústeckému kraji se podařilo odvrátit krizi, která hrozila ve veřejné autobusové dopravě od 7. ledna na Vejprtsku, Podbořansku a Lounsku – západ.
 

 
 

Po oznámení dopravce TD BUS a.s. o odstoupení od smluv na zajištění autobusové dopravy v těchto oblastech měl Ústecký kraj jen 3 dny na to, aby vyjednal nouzové zajištění dopravní obslužnosti v těchto oblastech a minimalizoval dopad na občany. Kraji se toto díky spolupráci s několika dopravci až na přeshraniční linku 583 Vejprty - Annaberg-Buchholz (kde to na území cizího státu neumožnila legislativa) plně povedlo. Bez jakéhokoliv omezení tak mohly být hned od 7. ledna obslouženy všechny spoje na Vejprtsku, Podbořansku i Lounsku dle platných jízdních řádů tak, jak byli cestující zvyklí. „Velké poděkování patří dopravcům, kteří byli velmi vstřícní. Společně se nám podařilo zajistit už od pondělí dopravu v plném rozsahu. Věřím, že situaci se podaří v brzké době zcela stabilizovat,“ uvedl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

Dopravní obslužnost na Vejprtsku, Podbořansku a Lounsku nyní zajišťují různí dopravci, autobusy tedy nejsou v jednotném zeleném designu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK), jsou ale označeny obvyklým číslem linky. Po dobu zajištění dopravy v nouzovém režimu není vybíráno jízdné.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 18.1.2019 / 18.1.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu