Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Doprava Ústeckého kraje se rozšiřuje - od nového roku je roudnická MHD plně integrovaná

01
Od 1. ledna 2019 dojde k integraci linky městské hromadné dopravy v Roudnici nad Labem do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Linka MHD tak získá novou přehlednější trasu, více spojů, nové číslo 368 a možnost vydávání jednotlivých i časových jízdenek DÚK. Jízdní doklady DÚK budou platné ve všech integrovaných autobusech v zóně 661 Roudnice nad Labem.
Tisková zpráva ze 17. prosince 2018
 

 
 


„Roudnice se od nového roku stává již desátým městem kraje s integrovanou městskou hromadnou dopravou. Integrace linky MHD přinese občanům kromě zlepšení spojení i další výhody – možnost využití slev pro důchodce, žáky a studenty a zavedení časových předplatných jízdenek s  týdenní a měsíční platností. Není pak nutné kupovat si jízdenky při každém nástupu do autobusu, což cestujícím přinese značné úspory v cestování,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

V MHD bude stejně jako v linkách DÚK navíc možné i využití papírových jízdních dokladů Pražské integrované dopravy (PID), které jsou vhodné pro cestování do Prahy, Mělníku či jiných míst ve Středočeském kraji. Nový jízdní řád a trasa linky MHD 368 zohledňují rozložení osídlení města.

Rozšíří se tak obsluha zejména nemocnice a sídliště, kde vzniknou nové zastávky, a to na úkor Podlusk, Čihadel či lokality u hřbitova, které dlouhodobě vykazují nižší využití cestujícími. I jim se ale spojení díky integraci s linkami DÚK a prodloužení trasy linky PID 467 z  Mělníku zlepší. Jízdní řád MHD byl sestaven s ohledem na návaznosti mezi autobusy a vlaky v železniční stanici Roudnice n. L. (zejména na rychlíky ve směru na Prahu), přičemž případné chybějící návaznosti v časech, kdy linka MHD nemůže jet, doplní přidané spoje linky 672, které díky tarifní integraci mohou cestující bez obav využít k  cestám po území města stejně jako již zmíněnou linku PID 467 a dále linky DÚK 635, 636, 646, 680, 681, 683, 684, 685 a 687.

Další informace naleznete na stránkách www.mhdroudnice.cz, www.dopravauk.cz a www.roudnicenl.cz nebo se můžete obrátit na Informační a dopravní centrum Podřipska (Arnoštova 88, tel. 412 871 501)

.


 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 17.12.2018 / 17.12.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu