Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Od ledna přebírá zajištění autobusů na Litoměřicku, Lovosicku a Lounsku Ústecký kraj

logo ÚK
Radní Ústeckého kraje rozhodli o odstoupení od smluv o veřejných službách v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou k zajištění dopravní obslužnosti Ústeckého kraje v oblastech Litoměřicko a Lovosice – Louny, které má kraj uzavřené se společností TD BUS a.s. (dříve BusLine a.s.). Důvodem je v obou případech podstatné porušování smluvních povinností ze strany dopravce.
Tisková zpráva z 13. prosince 2018
 

 
 

„Museli jsme zareagovat, protože TD Bus má zásadní problémy a neposkytuje službu tak, jak by dle platné smlouvy měl,“ vysvětlil důvod výpovědi náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.

Od 1. ledna 2019 tak bude zajišťovat linkovou autobusovou dopravu v těchto oblastech Dopravní společnost Ústeckého kraje, příspěvková organizace. Podle slov jejího ředitele Milana Šlejtra má společnost zajištěných všech 46 potřebných autobusů. V oblasti Litoměřicka by potřebovala minimálně 26 řidičů, od TD BUSU jich však přebírá jen 18.

„Obáváme se však, že Litoměřicko je poměrně personálně zhuntované. Může se tedy stát, že rozběh nebude tak bezproblémový jako na Ústecku a Děčínsku. Budeme na to předem upozorňovat,“ podotkl náměstek Komínek.

Pokud by došlo ke krátkodobé úpravě jízdních řádů, budou o tom cestující informování prostřednictvím webových stránek a facebooku Ústeckého kraje a facebooku Dopravy Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 13.12.2018 / 13.12.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu