Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Sonja Vydrová oceněna Zlatým džbánkem za udržování lidové tradice v kraji – výroba dřevěných krušnohorských hraček

Zlatý džbánek
U příležitosti tradičních oslav svátků vánočních bylo v zubrnickém skanzenu předáno ocenění za zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje. Zlatý džbánek, jak se ocenění nazývá, bylo poprvé uděleno v roce 2017, a to folklornímu souboru Lužičan z Krásné Lípy a panu Františku Ledvinkovi za celoživotní snahu o záchranu lidové architektury v oblasti Českého Středohoří.
Tisková zpráva ze dne 13. prosince 2018
 

 
 

Právě dlouholetý ředitel zubrnického skanzenu předával letos ocenění společně s vedoucím odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Adamem Šrejberem v kostele sv. Máří Magdalény. Oceněna byla Sonja Vydrová, která se dlouhodobě věnuje výrobě dřevěné krušnohorské hračky a je poslední nositelkou tohoto druhu dřevovýroby na české straně Krušných hor v Ústeckém kraji. Druhým oceněným se stal kolektiv členů Asociace malířek a malířů kraslic České republiky z Libotenic.

Oba laureáti obdrželi diplom se znakem kraje a podpisem hejtmana, keramický džbánek a finanční dar 10 tisíc korun. Ústecký kraj tímto oceněním přispívá k naplňování celostátní Koncepce účinnější péče o tradiční lidovou kulturu na léta 2016 až 2020 a posiluje tak snahu jednotlivců i dalších subjektů o zachování tradičních regionálních zvyků, obyčejů a řemesel.

01
Oceněné ženy - Sonja Vydrová a kolektiv členů Asociace malířek a malířů kraslic České republiky z Libotenic.

02

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.12.2018 / 13.12.2018 | Zveřejnit od: 13.12.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu