Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Rapl 2 se vrací do Ústí

foto
Seriál Rapl 2 se opět vrací do Ústí nad Labem, kde filmaři při natáčení pokračování divácky oblíbeného seriálu strávili celkem 45 dní, aby poděkoval všem zúčastněným za spolupráci, zejména složkám Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, městu Ústí nad Labem a dalším subjektům. Poslední klapka padla v září a na premiéru se diváci mohou těšit v lednu 2019.
Tisková zpráva ze dne 4. prosince 2018
 

 
 


V pondělí 10. prosince od 15 hodin se tak uskuteční v ústeckém Veřejném sále Hraničář beseda s herci a tvůrci tohoto populárního seriálu. Ústecká veřejnost se tak bude moci setkat a diskutovat s režisérem Janem Pachlem, kreativním producentem Josefem Vieweghem a dorazí také  představitelé hlavních rolí – Lucie Žáčková, Lukáš Příkazský, Alexej Pyško. Představitel majora Kuneše Hynek Čermák se besedy z pracovních důvodů bohužel nezúčastní. Pro spolupracující subjekty z regionu je pak připravena exkluzivní předpremiéra dvou dílů seriálu Rapl 2 jako poděkování.

"Ústecký kraj je k filmařům velmi vstřícný. Jsme moc rádi, s jakým nadšením se do projektu všichni zapojili, a že spolupráce na takto rozsáhlém projektu byla oboustranně prospěšná. Fakt, že se filmaři do regionu vrací, aby takto poděkovali, hovoří za vše,“ řekla Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Filmaři v regionu spolupracovali s řadou místních dodavatelů, na krátkodobé pomocné práce využili na 50 místních obyvatel. Ze 700 přihlášených komparsistů pak štáb využil přes 100 místních, kteří odehráli na 3000 hodin před kamerou. „Filmová kancelář Ústeckého kraje splnila všechno, co jsme si slíbili na začátku projektu, vlastně to ještě překonali a bez jejich spolupráce by pokračování seriálu nemohlo vzniknout nebo by určitě stálo ještě více peněz a úsilí,“ řekl kreativní producent České televize Josef Viewegh.

„Jsem rád, že stále více filmařů míří do našeho kraje. Pro region je přítomnost štábu a celé natáčení velkým ekonomickým přínosem a naše filmová kancelář napomáhá tomu, aby byl tento přínos umocněn. Můžeme také náš region přiblížit i širší veřejnosti. Velký dík patří hlavně kolegům z Filmové kanceláře Ústeckého kraje, kteří s filmaři aktivně spolupracují,“ řekl krajský radní pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 4.12.2018 / 4.12.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu