Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Honosné prostory Císařského sálu zaplnili muzejníci

Sněm AMG
V Muzeu města Ústí nad Labem se sešel nejvyšší orgán Asociace muzeí a galerií České republiky – Sněm AMG. Cílem tohoto 12. ročníku setkání byla příprava koncepcí a strategie činnosti asociace na období let 2019 – 2021 nebo zhodnocení práce za uplynulé období.
Tisková zpráva ze dne 29. listopadu 2018
 

 
 

V zaplněném Císařském sále byl přítomen hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, pod jehož záštitou akce proběhla. „Těší mě, že tak významná instituce, jako je ta vaše, má jednání právě v Ústeckém kraji. Při nedávných oslavách sta let od vzniku samostatného Československa byla právě muzea a galerie v našem regionu místem, kde se mohli návštěvníci podívat na různé tematické výstavy k roku 1918,“ uvedl hejtman v úvodu sněmu.

 

Ředitel ústeckého muzea Václav Houfek zase nastínil, že tyto instituce nejsou ještě odepsané. „Práci v muzeu jsem zasvětil velkou část svého života. Celou dobu se utvrzuji o tom, že muzejní práce má smysl a byl bych rád, ale jste zde na dnešním sněmu našli společnou řeč,“ obrátil se Houfek na všechny přítomné ředitele muzeí a galerií.

 

Asociace muzeí a galerií České republiky je organizací, sdružující muzea, galerie a další instituce a jednotlivce působící v oboru muzejnictví. V současné době má AMG 308 členů (muzeí a galerií), 204 individuálních a 16 čestných členů. Mezi její aktivity patří Festival muzejních nocí, kampaň Muzea a 20. století a Národní soutěž muzeí Gloria musaealis.


01
Hejtman Oldřich Bubeníček se setkal s Radkem Spálou, ředitelem Regionálního muzea v Teplicích.

02
O úvodní zdravici se postarala Irena Chovančíková, 1. místopředsedkyně AMG.

 

02
Sněm se konal na půdě ústeckého muzea, jejímž ředitelem je Václav Houfek (vpravo).

 

04
K přítomným hovořil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 

05
Slovo dostal též Vlastislav Ouroda, náměstek ministra kultury pro řízení sekce kulturního dědictví.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.11.2018 / 29.11.2018 | Zveřejnit od: 29.11.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu