Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Klavírní soutěž Virtuosi per musica di pianoforte – ukrajinští bratři získali hlavní ceny

Virtuosi 2018
Roman a Oleksandr Fediurkových byli ústředními postavami 51. ročníku prestižní mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte. Ta se konala v Ústí nad Labem od 21. do 23. listopadu.
Tisková zpráva ze dne 26. listopadu 2018
 

 
 

Absolutním vítězem třídenního napínavého klání, na které přijeli soutěžící až z Vietnamu či Japonska, se stal čtrnáctiletý Roman Fediurko. Ten převzal ceny od hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a primátora Ústí Petra Nedvědického. Osmiletý bratr ukrajinského vítěze Oleksandr pro změnu zvítězil v té nejmladší kategorii.

V další kategorii (10 až 11 let) obsadil první místo He Houyue z Nizozemí. V kategorii 12 až 13 let triumfoval právě absolutní vítěz Roman Fediurko a v nejstarší věkové kategorii do 15 let získal od poroty nejvíce bodů Jan Čmejla z Prahy. Ani další Češi se neztratili v silné konkurenci, ceny dostali také například Martin Balog, Natali Schejbalová či Tereza Neužilová.

Klavírní soutěž patří díky tradici do programu Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Její 52. ročník se uskuteční opět v Ústí nad Labem ve dnech 20. – 22. listopadu 2019. Generálním partnerem letošního ročníku se stala opět společnost Net4Gas.

01
Slavnostní večer otevřel úvodním slovem ředitel Základní umělecké školy Evy Randové Ústí nad Labem Marek Korbélyi.

02
V pozadí členové poroty.

 

03
Jednu z cen získal z rukou předsedy poroty Martina Kasíka také Martin Balog z Ústí nad Labem.

04
Ředitel komunikace NET4GAS Martin Kolář předal cenu Janu Čmejlovi.

05
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický předali cenu absolutnímu vítězovi Romanu Fediurkovi z Ukrajiny.

 

07
Osmiletý Oleksandr Fediurko zahrál vítěznou skladbu.

08
Osmiletý Oleksandr získal také cenu pro nejmladšího účastníka.

 

 

 
 
 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.11.2018 / 26.11.2018 | Zveřejnit od: 26.11.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu