Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje zhodnotila práci složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje a připravenost na krizové situace

foto
Na Krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje ve Všebořicích proběhlo poslední zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje v tomto roce. Jednání řídil předseda BRÚK, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 23. listopadu 2018
 

 
 

Bezpečnostní rada na svém jednání zhodnotila práci složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, připravenost kraje a složek IZS na krizové situace a jejich řešení. Byl projednán plán cvičení složek IZS na rok 2019. Plánováno je metodické školení složek IZS metodou START, cvičení AMOK, metodické cvičení Rallye Ostrov a další. V srpnu 2019 se v Ústí nad Labem uskuteční také vysoce prestižní Mistrovství ČR v požárním sportu.

Tajemník Bezpečností rady a vedoucí oddělení krizového řízení Marcel Kucr informoval o plánovaném školení nově zvolených zástupců měst a obcí v Ústeckém kraji, školení proběhne na jaře v roce 2019. Vedoucí krajského odboru zdravotnictví Petr Severa spolu s ředitelem KŘ PČR ÚK informovali o zajištění prohlídky těl zemřelých, které budou poskytovány v období 2018 – 2020 společností 1. Koronerská s.r.o., po dvou letech tak má Ústecký kraj nového koronera. Bezpečnostní rada projednala také situaci častých požárů na skládce CELIO. Po zářijovém požáru nechal Ústecký kraj provést měření kvality ovzduší v lokalitě Litvínov a Most. Odběry vzorků ovzduší ve vybraných lokalitách ukázaly, že hodnoty znečišťujících látek v zájmových lokalitách ve sledovaném období nepřekračovaly ani krátkodobé imisní limity.

Jedním z témat byl také aktuální nedostatek členů policejního sboru v kraji, který se aktivně a systematicky řeší. Bezpečnostní rada tudíž pozitivně vyhodnotila navýšení zvláštního příspěvku pro policisty. Bezpečnostní rada projednala také problematiku ochrany měkkých cílů, dále projednala roční plán kontrol prováděných v rámci prověřování krizové připravenosti kraje u obcí.

„Chtěl bych upřímně poděkovat členům IZS za jejich aktivní a kvalitní práci. I všem dalším, kteří se podíleli na řešení mimořádných událostí. Jelikož se letos scházíme takto naposledy, přeji vám mnoho zdaru do nového roku a budu se těšit na další zasedání Bezpečnostní rady, které se uskuteční v únoru,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček závěrem jednání BRÚK.

Zasedání bezpečnostní rady se pravidelně účastní ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK, krajský ředitel Policie ÚK, ředitel Zdravotnické záchranné služby ÚK a ředitel Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem. Za Ústecký kraj je členem BRÚK hejtman kraje, 1. náměstek hejtmana, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví, za krajský úřad jeho ředitel, vedoucí odboru zdravotnictví a jako hosté relevantní pracovníci úřadu.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje. Složení Bezpečnostní rady Ústeckého kraje k nahlédnutí zde.

foto

foto
Zleva hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a tajemník Bezpečností rady a vedoucí oddělení krizového řízení Marcel Kucr. 

foto
Zprava vedoucí krajského odboru zdravotnictví Petr Severa, ředitel Krajského vojenského velitelství Petr Gajdoš, ředitel Krajského ředitelství PČR Ústeckého kraje Jaromír Kníže a ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

foto
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák a ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl.

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2018 / 23.11.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu