Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Chlapci ze základní školy si na ústecké průmyslovce vyzkoušeli řemeslo

foto
V návaznosti na loňskou spolupráci proběhla i v letošním školním roce další etapa vzájemných kontaktů mezi Střední průmyslovou školou stavební a Střední odbornou školou stavební a technickou v Ústí nad Labem a ústeckými základními školami, v tomto případě konkrétně s žáky Základní školy Ústí nad Labem v ulici Stříbrnická.
 

 
 

Ta do školy vyslala celkem 14 vybraných zájemců, kteří projevili zájem vyzkoušet si svoje manuální schopnosti. V průběhu celého dopoledne si tak mohli v odborných dílnách sami vyrobit jednoduchý výrobek ze dřeva. Vše probíhalo za odborného dozoru učitele Jana Tománka, který patří mezi zkušené pedagogy v oblasti výuky učebního oboru truhlář. Velkou zásluhu na této podařené akci má paní učitelka ze základní školy Věra Procházková, která využila nabídky školy a dala dohromady chlapce, kteří projevili zájem o řemeslo. „Navazujeme tímto nejen na náš vlastní projekt Dobrá volba©, ale propojujeme tyto aktivity i s dalšími programy, na jejichž zrodu jsme se aktivně podíleli,“ prohlásil ředitel SPŠ stavební a SOŠ stavební a technické v Ústí nad Labem Vítězslav Štefl. „Je potřeba v tomto segmentu vytvořit co nejkomplexnější celek informovanosti veřejnosti o potřebnosti a žádanosti řemesel a jednoznačných výhod studia těchto oborů na naší škole,“ dodal.

 

Zdroj: Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická, Ústí nad Labem, příspěvková organizace

foot

foto

foto

foto

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.11.2018 / 16.11.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu