Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Zachránit život můžete i Vy! Přidejte se do registru dárců kostní dřeně

foto
Ve středu 7. listopadu 2018 proběhne na Krajském úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem nábor nových dárců kostní dřeně. Akce se může kromě zaměstnanců úřadu zúčastnit i široká veřejnost. Nábor proběhne od 10 do 12 hodin ve 2. patře na konferenčním sále.
 

 
 

K registraci se mohou přihlásit zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let s váhou vyšší než 50 kg a platností pojištění na území ČR. Při náboru se provádí stěr z ústní sliznice. Není tedy nutné absolvovat odběr krve. Dárci vstupují do registru zcela dobrovolně, na základě svobodné vůle a po podpisu plně informovaného souhlasu. Dárce musí osobně a pravdivě vyplnit vstupní formuláře – „Přihláška do ČNRDD“ a „Informovaný souhlas dobrovolného dárce krvetvorných buněk s uskladněním DNA“. Současně také musí být ověřena identita nového dárce.

 

 

A proč se stát dárcem kostní dřeně? V naší zemi onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Následují ji zhoubné nádory krvetvorby, těžké útlumy krvetvorby nebo imunity.

Transplantaci kostní dřeně absolvuje v České republice ročně několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde…Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat! Nedarujete „jen“ kostní dřeň, ale i život. Více informací na http://www.kostnidren.cz/

foto
Při zápisu do registru není nutný odběr krve.

 

  
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 2.11.2018 / 2.11.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu