Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj slaví sto let: Zahrada Čech se proměnila v první republiku

foto
Do neděle 28. října se litoměřické výstaviště Zahrady Čech zahalí do historického hávu. Ústecký kraj si připomíná 100. výročí založení Československa. Téměř 300 kostýmovaných herců vám představí období první republiky a doslova vás vtáhnou do historie.
Tisková zpráva ze dne 26. října 2018
 

 
 

V několika pavilonech naleznete dobové expozice s kostýmovanými herci, vše je formou divadla a interaktivních ukázek, aby si návštěvníci lépe představili, jak se opravdu v první republice žilo. Naleznete zde kancelář „tatíčka“ T. G. Masaryka, dva pokoje, které ukazují, jak v roce 1918 žila vysoká i nízká třída. Do školních let návštěvníky přenese dobová třída a pohrát si můžou v dobovém dětském koutku. Chuťové pohárky návštěvníkům polechtají v prvorepublikové restauraci a výbornou kávu si vychutnají v prvorepublikové kavárně. Nechybí dobový kabaret i biograf, kde se promítají filmy o první republice.  Návštěvníci se mohou těšit i na ukázku operace.  

Pátek patřil převážně základním a středním školám, které se prostřednictvím komentovaných prohlídek, seznámily s historií. Na výstaviště dorazilo téměř 3 500 studentů. Odpoledne náměstek hejtmana Petr Šmíd předal ocenění školám v rámci výtvarné soutěže, kterou vyhlásil krajský odbor školství, mládeže a tělovýchovy.  

Nenechte si ujít oslavy vzniku Československa v Litoměřicích na Zahradě Čech. Akci, která se opravdu koná jednou za sto let! Program a mapu pavilonů naleznete zde. 

foto

foto
V pavilonu D se sportuje.

foto
Kabaret v pavilonu T.

foto
Pánský klub první republiky

foto
Prvorepubliková restaurace

foto
Prvorepubliková kavárna

foto
Pracovna T.G. Masaryka

foto

foto

foto
Dobová školní učebna

foto

foto

foto

foto
Náměstek hejtmana Petr Šmíd ocenil školy v rámci výtvarné soutěže 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

   

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2018 / 26.10.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu