Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Firma, co tiskne na kávu, vyhrála v soutěži začínajících podnikatelů

1
Ceny za nejlepší začínající firmy si ze soutěže Startup Go Grill odnesly projekty potisku na kávu, designových domečků pro panenky a trvanlivých sáčků z vyřazených padáků. Vybrala je odborná porota na veřejných prezentacích začínajících podnikatelů, které v rámci festivalu startupů Festup pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje.
 

 
 

Startup Go Grill je závěrečný večer podnikatelského inkubátoru Inovačního centra Ústeckého kraje, kde se před porotou, investory a veřejností prezentují začínající firmy. V kategorii podnikatelů, kteří absolvovali inkubátor, se vítězem stal Martin Řežábek s firmou Cafeface a odnesl si tak cenu v hodnotě 20 000 Kč na expertní služby Inovačního centra Ústeckého kraje. Cafeface umí na kávu natisknout jakoukoli fotografii, logo či obrázek, a to prakticky okamžitě. Svou službu nabízí především jako catering s přidanou hodnotou na firemní akce.

Je to nadějný projekt, který sice není původcem technologie, ale dokázal přesně najít svého zákazníka,“ říká členka poroty Jana Nedrdová z Krajského úřadu Ústeckého kraje. Kraj také akci podpořil.

Dalším oceněným ve stejné kategorii byla firma Luckydes, podnikatelský projekt dvou studentů architektury Jiřího Philippa Jandy a Petry Jiráskové, který se zaměřuje na zakázkovou výrobu designových domečků pro panenky a příbytků pro domácí mazlíčky.

Cenu České spořitelny v kategorii otevřené projektům, které neabsolvovaly podnikatelský inkubátor Inovačního centra, si odnesla firma Saaczech. Její zakladatelé Lukáš Cafourek a Jakub Sapák postavili svůj byznys na recyklaci a myšlence obnovitelnosti. Z vyřazených padáků české armády vyrábějí náhradu jednorázových plastových sáčků.

Líbil se nám už samotný nápad, který má významný ekologický a celospolečenský přínos. Pánové ze Saaczechu ho navíc měli i věrohodně spočítaný,“ vysvětluje rozhodnutí poroty Jana Měchurová z České spořitelny.

Startup Go Grill byl tentokrát vyvrcholením programu festivalu začínajících firem Festup, který se po celý den odehrával na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Několik stovek návštěvníků Festupu si mohlo prohlédnout interaktivní výstavu tří desítek českých i zahraničních startupů, poslechnout krátké přednášky o úspěších i neúspěších firem, najít práci či brigádu v netradičním formátu rychlého rande anebo se naučit techniky na generování nápadů. Záštitu nad celým festivalem startupů převzal rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martin Balej a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Akci podpořily Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Pedagogická fakulta UJEP, Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje, Česká spořitelna a agentura Czechinvest.

Zdroj:              Ondřej Klein, klein@cuk.cz, 774 156 477

1
Ze zahájení Festupu, zleva ředitel ICUK Tomáš Siviček, náměstek hejtmana pro školství Petr Šmíd a rektor UJEP Martin Balej

2
Předání ceny za 1. místo firmě Cafeface, na snímku členka poroty Jana Nedrdová z Krajského úřadu Ústeckého kraje

3
Druhá příčka pro Luckydes

4
Vítězové otevřené kategorie, firma Saaczech

5
O Festup byl velký zájem

 

 

 


  
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2018 / 26.10.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu