Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ateliér MarieJan: Hendikepovaní čelí svému osudu a vytváří jedinečná díla

foto
Do Malé Veleně na Děčínsku dorazil hejtman Oldřich Bubeníček na pozvání zakladatele ateliéru Marie Jan Pavla Ledinského. V rámci návštěvy si hejtman prohlédl objekt bývalého hostince, kam se po rekonstrukci a modernizaci přestěhuje stávající ateliér MarieJan.
Tisková zpráva ze dne 19. října 2018
 

 
 


„Tento objekt by měl sloužit nejen jako malířský ateliér, ale i místo pro setkávání a pořádání kulturních a společenských akcí. Navíc v podkroví jsou dva apartmány, jež budou v budoucnu pronajímány. Chceme nadále podporovat integraci zdravotně postižených,“ přiblížil plány Pavel Ledinský. V únoru tohoto roku předal také hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi čestné uznání za podporu umělecké činnosti handicapovaných umělců. Psali jsme zde.

Více informací o ateliéru, který byl otevřen v roce 2009 na základě vzniklého občanského sdružení Postižení postiženým a má osobní záštitu mecenášky Medy Mládkové, se dozvíte zde. Děčínský ateliér navštívila v roce 2017 při své návštěvě Ústeckého kraje také první dáma Ivana Zemanová.

foto
Jedna z malířek ateliéru MarieJan Markéta Vyhnálková.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček se zakladatelem ateliéru MarieJan Pavlem Ledinským.

foto
Prohlídka objektu, který bude zrekonstruován.

foto

foto

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček dostal na památku svoji karikaturu, kterou nakreslil přímo Pavel Ledinský.

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2018 / 19.10.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu