Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Zájemce o studium na zdravotnické škole přivítaly sestřičky v dobových oděvech

DOD zdrávka
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem (budovy v Palachově a Moskevské ulici) si pro žáky posledních ročníků základních škol připravila na středu 17. října Den otevřených dveří. Ředitelka školy Miroslava Zoubková pojala akci v duchu stého výročí od založení Československa. K vidění byly například dnes už archivní zubařské nástroje. Veřejnost vítaly sestřičky a ošetřovatelky v kostýmech, které si pamatují ti dříve narození.
Tiskové zprávy ze dne 18. října 2018
 

 
 


„Děkuji škole a jejímu pedagogickému sboru, že tu připravili krásnou a názornou prohlídku toho, co vše se zde na škole vyučuje. Moderní technologie se sice posunuly hodně dopředu, ale bez lidské práce a úsilí to prozatím ještě nejde,“ poděkovala učitelům při zahájení Dne otevřených dveří Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Zároveň všechny přítomné pozvala na oslavu 100. výročí založení Československa, které se uskuteční od 26. do 28. října na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

Během celého dne se konaly prohlídky jednotlivých výukových areálů školy (od dentální hygieny až po farmaceutické laboranty). Na odloučeném pracovišti v Moskevské ulici byly pro uchazeče připraveny zábavnou formou učební metody (ošetřovatelství či záchranáři). Zájemci si mohli sami sestavit lebku z jednotlivých kostí či zkusit dát první pomoc.

„Byla bych ráda, aby se zdravotnictví a zdravotnické školství, kde dáváme žákům základy k těmto dovednostem, rozvíjelo tak, jak má. To jest, aby se o nemocného staral vždy člověk, který projeví empatii, vstřícnost a potěší ho vřelým slovem,“ přála si ředitelka Miroslava Zoubková.     

Na slavnostním zahájení byl přítomen také vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa, zástupkyně ředitelky mostecké Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické Soňa Valušková a také například bývalí pedagogové ústecké zdravotnické školy.

01
Ředitelka školy Miroslava Zoubková (vpravo), vedle ní vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová, vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa a místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - centrum Karel Karika.

02
Na akci přišly také bývalé učitelky zdrávky.

 

03
Obor Farmaceutický laborant.

 

04
Žáci posledních ročníků základních škol měli o studium zájem.

 

05
Žáci si mohli vyzkoušet, jak jsou manuálně zruční. 

 

06
Obor Asistent zubního technika.

 

07
S těmito historickými nástroji pracovali zubní technici před lety.

 

08
Veřejnost se mohla z testu dozvědět, jakou má krevní skupinu.

 

09
Lidé využili možnost zhlédnutí připravených preparátů pod mikroskopem.

 

10
Na zdrávce v Moskevské ulici se mohli příchozí seznámit nejen s anatomií člověka, ale také s fungováním plic u zvířat. 

 

11
Obor ošetřovatelství.

 

12
Během sta let se zcela výrazně změnil pracovní úbor.

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 18.10.2018 / 18.10.2018 | Zveřejnit od: 18.10.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu