Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Nejchutnější kolekci chlebů má pekárna v Dubí

foto
Týden chleba Ústeckého kraje je nová akce, jejímž účelem je propagace a zviditelnění kvalitních potravin. Navazuje tak na další aktivity podporované Ústeckým krajem, jako jsou Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče a Regionální potravina ÚK.
Tisková zpráva ze dne 18. října 2018
 

 
 

Na Krajském úřadu v Ústí nad Labem proběhlo hodnocení soutěže o nejchutnější chléb Ústeckého kraje. Odborná porota, složená z krajské radní Jitky Sachetové, ředitelky OAK Most Ludmily Holadové, ředitelky inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Ústí nad Labem Jany Balachové a organizátora farmářských trhů Adama Webera, hodnotila chleby, které do soutěže poslali pekaři z celého kraje. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 35 chlebů z devíti pekáren a hodnoceny byly ve třech kategoriích: pšenično-žitný kváskový chléb, žitný chléb a chléb speciální. Vyhlášení vítězů, kteří si osobně převezmou ceny, bude v sobotu 27. října součástí programu oslav 100 let ČSR na litoměřickém výstavišti. „Jedním ze smyslů soutěže je upevnění povědomí občanů a návštěvníků kraje o tom, že Ústecký kraj je region, kde se pěstují a vyrábějí kvalitní a chutné potraviny a zachovává se řemeslná dovednost a pestrost nabídky,“ řekl za organizátory soutěže Adam Weber.

Organizátorem soutěže je spolek Český um – Artificium Bohemicum, který již osm let pořádá v Ústeckém kraji farmářské trhy. Pod souhrnným názvem Severočeské farmářské trhy se v letošním roce konají v deseti městech a bylo jejich naplánováno přes 220. Týden chleba Ústeckého chleba se koná za podpory Ústeckého kraje a pod záštitou radní Ústeckého kraje paní Jitky Sachetové.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

1.) Pšenično-žitný chléb: Pekárna U Onďase, Děčín
2.) Žitný chléb: Pekárna Tisá, David Španbauer
3.) Chléb speciální: Danino pekařství, Děčín - Chléb podmáslový


Čestné uznání za nejchutnější kolekci chlebů získala pekárna PeDu, Dubí.


foto

foto

foot

foto

foto

                                            Odborná porota v rámci prvního ročníku hodnotila celkem 35 chlebů.


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 18.10.2018 / 18.10.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu