Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Držitelkou ocenění Žena regionu za Ústecký kraj se stala ochránkyně maminek s mentálním hendikepem

Žena regionu 2018
Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Ústecký kraj stala Marcela Dvořáčková, vedoucí unikátního charitativního azylového domu v Jiřetíně pod Jedlovou. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje nejvíce hlasů.
Tisková zpráva ze dne 2. října 2018
 

 
 

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje. Ocenění Marcele Dvořáčkové předal za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek a výkonná ředitelka neziskového projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byla přítomna také loňská vítězka regionálního kola Petra Dlabolová.


„Jako muži je mi ctí ocenit práci a elán všech žen, které jsou nominované na ocenění Žena regionu. Všechny finalistky si zaslouží naše uznání za to, co dělají pro své okolí, pro náš kraj,“ uvedl Jaroslav Komínek.

 

Vítězka ceny Žena regionu v Ústeckém kraji Marcela Dvořáčková vystudovala katedru práva na Bankovním institutu vysoké školy Praha. Jedenatřicet let pracovala ve státní správě v ozbrojené složce. I když se mohla dále věnovat své profesi, jednoho dne navštívila azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou - Domov sv. Máří Magdaleny Diecézní charity Litoměřice - a už tam zůstala. Domov je jediný svého druhu v ČR určen maminkám s mentálním hendikepem a jejich dětem. Pomáhá matkám osvojit si základní dovednosti v péči o sebe, děti i domácnost tak, aby se mohly zařadit do reálného života a jejich hendikep je nepředurčil k celoživotnímu pobytu v zařízeních sociálního typu. Díky svému nadšení a tomu, že svou práci dělá srdcem, a je pro ni posláním, se na tento domov upírá více pozornosti. Lidé, kteří Marcelu nominovali, o ní říkají, že je velmi pozitivním a akčním člověkem.

 

Marcela Dvořáčková postoupila do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdrží absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října 2018 v Senátu Parlamentu ČR.


01
I letos se na Krajském úřadu Ústeckého kraje konalo vyhodnocení Ženy regionu 2018.

02
Každá z finalistek dostala od partnerů akce dárky.

 

03
Za kraj byl přítomen náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

 

04

 

05
Přišla i loňská vítězka regionálního kola Petra Dlabolová. 

 

06
Druhá zprava stojí celková vítězka letošního ročníku.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.10.2018 / 2.10.2018 | Zveřejnit od: 2.10.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu