Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Čtvrtý ročník soutěže Knihovník roku má svého vítěze

foto
Na litoměřickém výstavišti došlo k vyhlášení vítězů 4. ročníku ocenění Knihovník Ústeckého kraje. Zástupci Ústeckého kraje a Severočeské vědecké knihovny předávali ocenění třem nejlepším knihovníkům malých neprofesionálních knihoven Ústeckého kraje, kteří se v roce 2018 svou aktivní činností nejvíce zasloužili o začlenění knihovny do každodenního života obce a tedy o její proměnu v komunitní centrum.
Tisková zpráva ze dne 24. září 2018
 

 
 


Ze šesti nominovaných knihovníků různých okresů kraje získal 1. místo Karel Singer z Háje u Duchcova, 2. místo pak paní Helena Černá z Měděnce a 3. místo paní Vratislava Ekrtová z knihovny v obci Libčeves. Ocenění si za svou práci odnesli finanční odměnu a věcné dary věnované Ústeckým krajem, krajskou knihovnou a Výstavištěm Zahrada Čech. Ceny předávala radní Ústeckého kraje Jitka Sachetová, tajemnice pro kulturu a památkovou péči Karin Strnadová a ředitelka SVKUL Jana Linhartová a ředitelka Výstaviště Zahrady Čech Michaela Mokrá.

V den zahájení výstavy Zahrada Čech také Severočeská vědecká knihovna výstavišti slavnostně předala originální knihobudku zásobenou knihami vyřazenými z běžného fondu a vztahujícími se k tématu probíhající výstavy. Návštěvníci si tak ze zahradního veletrhu mohli zdarma odnést například kuchařskou knihu, návod k pěstování kaktusů či zajímavou encyklopedii o přírodě. Knihobudka bude na výstavišti u informačního centra umístěna během všech výstav, které tu proběhnou v roce 2019. Měnit se bude jen tematické zaměření knih. Patronát nad knihobudkou převzal starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč a ředitelka výstaviště Michaela Mokrá.

Zdroj:  Severočeská vědecká knihovna

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2018 / 24.9.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu