Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Na Děčínsku a Ústecku se změní dopravce, dopravu zajistí Dopravní společnost Ústeckého kraje

logo ÚK
Hejtman Oldřich Bubeníček dnes na tiskové konferenci informoval o změnách v poskytování autobusové dopravy na Děčínsku a Ústecku. Dne 12. září 2018 Rada Ústeckého kraje rozhodla o odstoupení od smluv se společností TD Bus a.s. Dneškem dochází k převzetí odstoupení a od soboty 15. září bude doprava v těchto oblastech zajišťována Dopravní společností Ústeckého kraje, příspěvkovou organizací.
 

 
 

„Ústecký kraj rozhodl o zřízení vlastního dopravce s tím, že zahájí poskytování dopravy nejdříve v červenci příštího roku. Dnes jsme nuceni reagovat na krizovou situaci a DSÚK zahájí svůj ostrý provoz téměř o rok dříve. Naším cílem je, aby autobusy jezdily, kvalita dopravy pro cestující byla co nejvyšší a možné nedostatky z prvních dnů odezněly v co nejkratší době,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ředitel DSÚK Milan Šlejtr doplnil údaje o počtu řidičů a autobusů. Na Ústecku je připraveno 29 autobusů, z toho 20 bude zcela nových, dopravu na Děčínsku zajistí 20 autobusů. Situace s řidiči je velmi napjatá u všech dopravců a napříč celou republikou, problémům se nevyhne ani DSÚK. Na Ústecku by tak společnost do ideálního stavu 55 řidičů potřebovala doplnit 14 řidičů, na Děčínsku 4 do celkového počtu 32.

Případné informace o spojích, které z nějakého důvodu nevyjedou, zjistí cestující den předem z webových stránek Ústeckého kraje a DSÚK (www.ds-uk.cz), z facebooku Dopravy Ústeckého kraje a facebooku Ústeckého kraje nebo u dispečera Dopravní společnosti ÚK.


 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 14.9.2018 / 14.9.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu