Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj hostí policejní mistrovství

foto
Další ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí slavnostně na litoměřickém výstavišti zahájil ministr vnitra Jan Hamáček, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a krajský policejní ředitel Jaromír Kníže. Hostiteli této prestižní soutěže jsou města Litoměřice a Terezín.
Tisková zpráva ze dne 6. září 2018
 

 
 


„Práce policie, která se významně podílí na udržování veřejného pořádku a zlepšování bezpečnosti, si moc vážím, stejně jako obětavé práce všech složek integrovaného záchranného systému. Jsem velmi rád, že náš kraj hostí takto významné mistrovství, které prověří profesionalitu policejních týmů,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

V rámci dvoudenního mistrovství si policisté nejenže navzájem poměří své síly a týmovou spolupráci, ale zároveň načerpají nové zkušenosti od kolegů z jiných krajů i států. O vítězství bojuje celkem osm družstev. Spolu se čtyřmi českými policejními týmy budou soupeřit policisté ze Saska, Bavorska, Slovenska i Polska. Osmičlenná družstva musí zvládnout dálkový pochod a zároveň plnit úkoly shodné s činnostmi policistů zařazených ve speciálních pořádkových jednotkách.
 
Základ tohoto mistrovství byl položen v roce 2014 v Ústeckém kraji. Od té doby proběhlo v Praze, Brně, Ostravě a v letošním roce bylo organizací soutěže pověřeno opět Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje. V průběhu let tato akce získala na významu, což dokládá zájem zahraničních policejních sborů o účast na tomto výjimečném sportovním podniku.

Policejní mistrovství České republiky speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018 zaštítil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček společně se starostou města Litoměřice Ladislavem Chlupáčem.

foto

foto
Slavnostního zahájení se zúčastnil také ministr vnitra Jan Hamáček.

foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

foto

foto
První náměstek hejtmana Martin Klika při zahájení policejního mistrovství.

foto
Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

foto

foto

foto

foto

  

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2018 / 6.9.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu