Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Dobrovolní hasiči z Měrunic oslavili 140. výročí vzniku

foto
I přes nepřízeň počasí se v Měrunicích slavilo. Spanilou jízdou z Měrunic do Žichova a zpět začala oslava 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Měrunice. Slavnostního zahájení oslav se zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Hasičské slavnosti proběhly na fotbalovém hřišti, kam dorazily sbory dobrovolných hasičů z Hrobčic, Libčevsi, Zabrušan i Duchcova. V úvodu starostka Měrunic Jitka Nová pogratulovala hasičům k významnému výročí, poděkovala za jejich práci a představila nový znak SDH Měrunice. Došlo také k ocenění členů sboru a předání čestných uznání za dlouhodobou práci pro dobrovolné hasiče. 

 

„Myslím si, že 140 let je velice úctyhodné číslo, které si oslavu rozhodně zaslouží, a ani takové počasí vám to nemůže narušit. Chtěl bych vám za vaši zodpovědnou, náročnou a obětavou práci, kterou děláte dobrovolně ve svém volném čase, poděkovat. Také bych chtěl vyzdvihnout vaši společenskou činnost v rámci obce a zejména práci s dětmi,“ řekl při zahájení hejtman Oldřich Bubeníček.

 

„Velice děkuji za pozvání na takto neobyčejnou akci, protože 140 let hasičů je opravdu významný mezník, je to vlastně kus historie, kdy si hasiči z generace na generaci předávali poselství, jak pomáhat lidem a věřím, že toto poselství budete předávat i nadále. A také děkuji, že pomáháte profesionálním hasičům při likvidaci mimořádných událostí,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil, který SDH Měrunice předal sošku sv. Floriána – patrona hasičů.

 

Návštěvníci si kromě zábavy, o kterou se postarala skupina Wanastowi vjecy revival s kapelou Náhodná šance, mohli prohlédnout hasičskou techniku. ​


foto
Vpravo starostka Měrunic Jitka Nová a hejtman Oldřich Bubeníček.

foto
Slavnostní zahájení oslav.

foto
Zprava ředitel  Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil, hejtman Oldřich Bubeníček a starostka Měrunic Jitka Nová.

foto

foto

foto
Starosta SDH Měrunice si přebírá sošku sv. Floriána.

foto
Svatý Florián je patron hasičů.

foto
Odhalení nového znaku SDH Měrunice.

foto

foto

foto

foto
Předávání čestných uznání za dlouhodobou práci pro dobrovolné hasiče.

foto

foto

foot

foto

foto

foto

foto

 
                                                       Hasiči si oslavu výročí užili i přes deštivé počasí.
 

 

  

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2018 / 2.9.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu