Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Pamětní síň Emila Filly

ODPOVĚĎ pro Miroslavu Strnadovou, MF Dnes, 23.07.2018
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Chci se zeptat na zámek v Peruci – konkrétně na pamětní sál Emila Filly. Před dvěma lety byla uzavřena kvůli celkové opravě zámku, tehdy zazněla informace, že bude uzavřena do léta letošního roku. Na místě to ale nevypadá, že by byla v nejbližší době otevřena. Zajímalo by mě, kdy se tam expozice vrátí? Komunikuje s vámi vlastník zámku a probírá s vámi průběh a termíny stavebních prací? Můžete nějak vlastníka přimět, aby práce urychlil? Jaké kroky kraj v tomto činí, případně chystá?


Odpověď:

Dobrý den,

Ústecký kraj je připraven navrátit a provozovat expozici v Pamětní síni E. Filly a naplnit tak pozůstalost malíře a náležitosti plynoucí z věcného břemene.  To vše ve chvíli, kdy budou dokončeny stavební práce v příslušném křídle zámku v Peruci. Termín stavebních prací Ústecký kraj nemůže nijak ovlivnit a jsou plně záležitostí vlastníka zámku.

Ústecký kraj v dubnu 2018 vyzval vlastníka zámku, aby mu umožnil obhlídku prostor Pamětní síně a seznámil kraj s postupem prací. Právní zástupce vlastníka zámku však s odkazem na bezpečnostní důvody prováděných sanačních prací na zámku obhlídku místa zástupcům kraje neumožnil a zároveň deklaroval, že termín dokončení prací 30. 6. 2018 obsažený ve smlouvě, nebude dodržen.  Nyní jednáme o dalším možném postupu.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 10.8.2018 / 10.8.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu