Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman přijal “mistra rekultivací” Stanislava Štýse

Stanislav Štýs malá fotka
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal ve své pracovně prezidentem oceněného "mistra rekultivací" Stanislava Štýse, spolu se zástupci Oblastního muzea v Mostě a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Předmětem jednání byl záměr vytvoření Centra výzkumu krajiny, které by se komplexně zabývalo jejím studiem na území Ústeckého kraje.
Tisková zpráva zde dne 9. srpna 2018
 

 
 

Otcem této myšlenky je právě Stanislav Štýs, který plánovanému centru dává do vínku nejen veškerou svou fotodokumentaci v počtu několika desítek tisíc negativů a diapozitivů, ale také rozsáhlou specializovanou knihovnu a archiv.

Projekt Oblastního muzea v Mostě a UJEP bude financován především z národních zdrojů, avšak podíl Ústeckého kraje na jeho realizaci nebude nepodstatný. Zejména proto, že výsledky práce by mohl využívat v širokém záběru od územního plánování až po vědecký výzkum. Nemalý význam bude mít centrum i pro formulování dlouhodobějších vizí týkajících se severočeské krajiny a jejího budoucího potenciálu i využití.

Ing. Stanislav Štýs, DrSc. (*1930) je jedním z nejvýznamnějších českých odborníků na životní prostředí, zejména v oboru rekultivací. Je autorem více než tří set publikací, držitelem řady ocenění za vědeckou činnost - jako je například Státní vyznamenání Za zásluhy I. stupně (2017), Cena hejtmana Ústeckého kraje (2012) nebo Cena Ministra životního prostředí (1996). Patří k respektovaným osobnostem nejen u nás, ale i v zahraničí.

Stanislav Štýs

Setkání byli přítomni (zleva) Jitka Sachetová, radní pro kulturu, Adam Šrejber, vedoucí Odboru kultury a památkové péče, Alena Chvátalová, prorektorka UJEP pro studium, Michaela Hrubá, děkanka FF UJEP, Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Stanislav Štýs, odborník na životní prostředí, Michal Soukup, ředitel Oblastního muzea Most a Luboš Trojna, vedoucí Odboru kancelář hejtmana.

01
Prezident Zeman předal v roce 2017 Stanislavu Štýsovi ocenění.

 

02

 

03

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.8.2018 / 9.8.2018 | Zveřejnit od: 9.8.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu