Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj přispěl na vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod v Počaplech

Počaply kanalizace
Symbolickým poklepáním na základní kámen začala 8. srpna v Počaplech na Litoměřicku výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod. Obec patří k městu Terezín a jako jediná z jeho čtyř městských částí ještě nemá vlastní kanalizaci. Potěší tak všech téměř 150 obyvatel.
Tisková zpráva ze dne 8. srpna 2018
 

 
 

Pro samotnou obec je to velká událost. O čističce se zde mluví již od roku 2014. Ale až dostatek financí může zahájit největší investici vesnice. „Bez pomoci Ústeckého kraje, Severočeské vodárenské společnosti a ministerstva zemědělství bychom nemohli stavbu nikdy uskutečnit,“ řekla na slavnostním zahájení starostka Terezína Hana Rožcová.

 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje v červnu letošního roku schválilo pro město Terezín částku šest milionů korun na výstavbu čističky. „Pro místní obyvatele bude čistička velkou úlevou a věřím, že jim bude dobře sloužit,“ uvedla radní pro kulturu a památkovou péči, zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová.

 

Stavební náklady se budou pohybovat kolem 17 milionů korun včetně DPH. Akce by podle zhotovitele mohla být do konce příštího roku dokončena.

01
Slavnostního zahájení se za Krajský úřad Ústeckého kraje účastnili Jitka Sachetová, radní pro kulturu a Jindřich Šimák (vpravo), vedoucí majetkového odboru.

02
Základní kámen.

 

03
Poklepání: napravo Jitka Sachetová, radní pro kulturu, vedle ní pak Hana Rožcová, starostka Terezína.

 

04
Počaply spadají pod město Terezín. Na snímku dominanta obce kostel sv. Vojtěcha.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.8.2018 / 8.8.2018 | Zveřejnit od: 8.8.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu