Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Střední školy úspěšně reprezentují Ústecký kraj na celostátních soutěžích

foto
V Brně konal již desátý galavečer celostátní soutěže České ručičky. Přehlídka České ručičky byla vyhlášena ke zvýšení významu učňovského školství v České republice a řemeslné prestiže jednotlivých učebních oborů v očích veřejnosti. Vyhlašovatelem přehlídky je Jihomoravský kraj ve spolupráci s MŠMT, MPO, MZ a MPSV.
 

 
 

Do soutěže je zařazeno zhruba 20 vybraných učebních oborů z oblastí strojírenství, autoopravárenství, stavebnictví, gastronomie, zemědělství a zahradnictví a oblasti služeb. Jednotlivé soutěže jsou organizovány ve spolupráci s cechy a profesními sdruženími, které soutěže připravují po stránce teoretické i praktické. Vítězové jednotlivých soutěží se spolu se zástupci škol zúčastňují slavnostního galavečera, na kterém jsou oceněni Čestným uznáním a Zlatými plaketami ve tvaru loga přehlídky. Galavečera se zúčastňují také zástupci vlády ČR, poslanci a senátoři, kteří předávají vítězům ocenění.

V celé desetileté historii této soutěže získaly školy Ústeckého kraje 16 zlatých plaket a umístili se na celkem pátém místě ze všech 14 krajů České republiky. Mezi nejúspěšnější školy patří Soukromá hotelová škola Bukashool s.r.o. Most, která získala celkem 7 zlatých plaket, Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, která získala 4 zlaté plakety a Střední škola lodní dopravy a technických řemesel Děčín, která získala tři zlaté plakety.

Úspěšnost žáků ústeckých škol potvrzuje dobrou přípravu žáků na budoucí povolání.

Zpracoval: Ing. Jiří Mladý, ředitel Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov


foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 25.7.2018 / 25.7.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu