Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman pochválil novou zbrojnici dobrovolným hasičům v Travčicích

tr
V sobotu 8. července navštívil hejtman Oldřich Bubeníček obec Travčice na Litoměřicku a zúčastnil se zde slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice. Její vybudování stálo šest milionů korun. Hejtmana pozval starosta obce Pavel Štros a starosta Sboru dobrovolných hasičů Travčice Petr Kirchner. SDH Travčice byl založen už v roce 1896.
 

 
 

„Velmi si vážím práce dobrovolných hasičů, kteří nejen že se podílejí s profesionálními sbory na likvidaci požárů a řešení dalších mimořádných událostí při ochraně lidských životů a majetku, ale jsou aktivní součástí společenského života v obcích. Nejinak je tomu v Travčicích. Chci poděkovat a pochválit vedení obce i místní sbor dobrovolných hasičů, že se jim podařilo vybudovat tuto moderní zbrojnici. Přeji si, aby sloužila nejen k výcviku, ale aby přilákala k práci dobrovolných hasičů i mládež,“ řekl při otevření zbrojnice hejtman Oldřich Bubeníček.

Slavnostní události se zúčastnily stovky obyvatel Travčic a přítomni byli i členové jednotek sborů dobrovolných hasičů ze širokého okolí. Všichni si mohli prohlédnout nově vybudované prostory a hasičskou techniku včetně historických stříkaček.

Historie travčických dobrovolných hasičů se datuje od roku 1896. V současnosti členská základna čítá 53 členů. Členové sboru mimo jiné vykonávají asistenční hlídky při kulturních akcích. V obci byl postaven veřejný vodovod a v souvislosti s jeho výstavbou byla vybudována síť požárních hydrantů, které jsou schopny zabezpečit dodávku vody potřebnou k zásahu pro lokalizaci případně vzniklého požáru. Z tohoto pohledu je případný zásah hasičů technicky významně jednoduší a účinnější. Nejdůležitější je však to, aby dobrovolní a profesionální hasiči nemuseli naostro zasahovat vůbec a nejúčinnější práce aby byla odváděna na úseku požární prevence a při výchově mládeže. K tomu v Travčicích pomůže i právě otevřená nová hasičská zbrojnice.

tr
Hejtmana Oldřicha Bubeníčka (vpravo) přivítal v Travčicích starosta obce Pavel Štros

tr
Na obecním úřadu seznámil starosta hejtmana s historií a současností obce

tr
Před novou zbrojnicí byla k vidění i další hasičská technika

tr
Nechyběla ukázka historických stříkaček

tr
Slavností otevření zbrojnice zahájil proslovem starosta Travčic Pavel Štros

tr
Dobrovolným hasičům za jejich práci poděkoval hejtman Oldřich Bubeníček

tr
Slavnostní proslov měl i starosta sboru dobrovolných hasičů Travčice Petr Kirchner

tr

 

tr

 

tr
Hejtman poblahopřál k otevření nové zbrojnice

 

tr

 

tr

tr

 

tr

 

tr

 

tr

 


tr

tr

tr

 

tr

tr

tr

tr

tr
Dnes už historická zbrojnice na travčickém náměstí

 

tr


 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.7.2018 / 9.7.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu