Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Děti si ve Varnsdorfu vyzkoušely, jak jsou na tom s fyzickou zdatností

Army test
Areál za sportovní halou ve Varnsdorfu se stal dějištěm zápolení dětí školou povinných při aktivitách s názvem Army Test. Tuto akci organizuje Asociace pro podporu aktivní zálohy ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje. Záštitu poskytl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd.
Tisková zpráva ze dne 3. července 2018
 

 
 

Děti si tak vyzkoušely o něco víc náročnou formu tělesné výchovy. Army test se skládal z pěti disciplín. Známkování dětských výkonů bylo přímo úměrné jejich věku tak, aby každé dítě úkoly zvládlo. Ze sportovního dne si tak každý odnesl nejen spoustu zážitků, ale také diplomy a věcné ceny.

Ústecký kraj již dlouhodobě finančně podporuje sportování dětí; a to převážně v rámci celostátního programu Atletika pro děti. Letos si mohly děti zazávodit například u jezera Milada na Ústecku, v Chomutově, Bílině a v Děčíně. Na červnovém Zastupitelstvu Ústeckého kraje byla dodatečně schválena žádost na finanční podporu ve výši jednoho milionu korun (pro všechny čtyři akce), přičemž z finančního příspěvku budou financovány ukázkové akce projektu a návazně i nový projekt Pohybová gramotnost zaměřený na rozšíření věkové kategorie nad 12 let a na sportování rodičů s dětmi.

 

Projekt bude představen široké veřejnosti za účasti špičkových atletů. Dále se z příspěvku pořídí sportovní sady, které budou sloužit k pravidelnému sportování dětí a zajistí se školení a metodické materiály pro trenéry a lektory.

 

Český atletický svaz ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje navíc do budoucna usiluje o vybudování Olympijského parku právě na území Ústeckého kraje během letních olympijských her 2020, které se budou konat v japonském Tokiu. V roce 2016, kdy se v Riu uskutečnila zatím poslední letní olympiáda, byl na Lipně vybudován Olympijský park, který sklidil samé pozitivní ohlasy.

01
Shyby patří k těm méně oblíbeným aktivitám.

02
Kliky jsou někdy pro děti za trest. Zde jich však musely zvládnout co nejvíc.

03
Pak přišel na řadu běh.

 

 

04

 

05
Každý z účastníků dostal výsledky.

 

06

 

07
Děti přišel podpořit Petr Šmíd (vlevo), náměstek hejtmana Ústeckého kraje a starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.7.2018 / 3.7.2018 | Zveřejnit od: 3.7.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu