Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Turisté z Českého středohoří objevovali to nejlepší z Ostródy

ČS
Skupina téměř pěti desítek turistů z oblasti Českého středohoří navštívila partnerský okres Ústeckého kraje Ostróda ve Varmijsko-mazurském vojvodství na severovýchodě Polska. Tato lokalita se pro Čechy stává v posledních letech velmi atraktivním místem pro dovolenou.
Tisková zpráva ze dne 2. července 2018
 

 
 

Spolupráce mezi Destinační agenturou České středohoří, o. p. s. a okresem Ostróda probíhá na základě Smlouvy o spolupráci uzavřené v červenci 2017 mezi agenturou a jejím polským protějškem -- Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna. Tato smlouvu rozšiřuje spolupráci realizovanou mezi Ústeckým krajem a Okresem Ostróda již z roku 2014.

 

Poznávací zájezd byl zaměřený na vybrané cíle v okrese Ostróda a okolních oblastech vojvodství s cílem představit našim turistům průřez nabídkou cestovního ruchu. Navštíveno bylo město Ostróda, skanzen lidové architektury, Olsztyn, bojiště u Grunwaldu, kde se v roce 1410 střetla vojska Řádu německých rytířů s polsko-litevskými koaličními vojsky s výraznou podporou českých vojsk pod velením Jana Žižky z Trocnova, a položila tak základy pro vznik polského státu. Turisté zažili plavbu po jezeře Śniardwy.

 

Po návratu návštěvníků byla akce vyhodnocena z několika aspektů. Jak z pohledu celkové organizace, tak zejména z pohledu atraktivnosti navštívených míst pro české turisty. Zároveň zkušenost s tamními turistickými produkty a balíčky bude využita při sestavování turistické nabídky pro polské návštěvníky zde u nás. „Získané zkušenosti budou implementovány do nabídky pro polské zájezdy do Českého středohoří, které jsou plánovány na příští turistickou sezonu,“ uvedl ředitel Destinační agentury České středohoří Luděk Jirman.

01
Výlet do Polska se vydařil.

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.7.2018 / 2.7.2018 | Zveřejnit od: 2.7.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu