Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Přeshraniční spolupráce funguje, shodli se na konferenci zdravotníci z Ústeckého kraje i Saska

01
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se uskutečnila výroční konference v rámci projektu Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických a záchranných služeb. Setkání všech zainteresovaných stran bylo zaměřeno na předání zkušeností a zhodnocení vzájemné spolupráce jednotlivých aktivit, které byly doposud realizovány.
Tisková zpráva ze dne 29. června 2018
 

 
 

Česko-německý projekt funguje již od 1. října 2016. Za ty roky se uspořádala celá řada prospěšných akcí. „Když jsme před lety připravovali koncept této česko-německé spolupráce, nějakou dobu trvalo, než se doladila kooperace mezi spolkovou zemí Svobodný stát Sasko, Karlovarským, Libereckým a Ústeckým krajem. Dnes bych vám tu chtěl poděkovat, že jste se podíleli na přípravě všeho, co vedlo k tomu, že nám všem spolupráce přináší nepochybné výsledky vedoucí k záchraně lidských životů jak zdejších občanů, tak i turistů, kteří příhraniční oblasti navštěvují,“ uvedl v úvodní řeči náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.

Výroční konference se zúčastnili zástupci hlavního partnera projektu Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, dále pak zástupci VOŠ a SZŠ Ústí nad Labem a zástupci „červených křížů“ ze saských měst (Pirna, Sebnitz nebo Dippoldiswalde).

Cílem projektu, který končí 30. září 2019, je výstavba sasko-české sítě v oblasti zdravotnických záchranných služeb (ZZS) k zintenzivnění a zlepšení přeshraniční schopnosti zásahových výkonů a nasazení v oblasti ZZS. Cílem je i optimální zabezpečení poskytování zdravotní péče pro obyvatele v příhraničí, stejně jako k rozvoji přeshraniční kooperace ve vzdělávání, k dlouhodobému zlepšení a posílení odborných, jazykových a interkulturních kompetencí zaměstnanců v oblasti ZZS a studentů a pedagogů v oboru zdravotnický záchranář.


01
Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák konferenci zahájil.

02
Přítomen byl také Petr Bureš (vlevo), náměstek pro nelékařské zdravotnické profese ZZS ÚK a Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví na KÚÚK.

03
Za německou stranu přijel do Ústí nad Labem Ralf Hübner.

 

04

 

05

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.6.2018 / 29.6.2018 | Zveřejnit od: 29.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu