Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Dřina se vyplatila. Student obchodky zvítězil v nejprestižnější soutěži středoškoláků

OA Pařížská
Předloni třetí, loni druhý a letos první v republice. Student Obchodní akademie a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Ústí nad Labem, p. o. Pařížská, Matěj Sainer, převzal v Olomouci diplom ministra školství ČR za 1. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti.
Tisková zpráva ze dne 28. června 2018
 

 
 

Zatímco v minulých letech zkoumal Matěj stabilitu české měny a Eura, letos se rozhodl zpracovat a obhajovat problematiku zavedení nepodmíněného základního příjmu v České republice. Cesta k vítězství nebyla jednoduchá. Tvorbě soutěžní práce věnoval Matěj při studiu půl roku, úspěšně prošel okresním i krajským kláním, z kterého postoupil do republikového kola. „Nebylo to jednoduché. Zvládat školu, přitom sbírat zahraniční materiály, zpracovávat je. Ale vyplatilo se mi to,“ řekl student. Letos navíc odmaturoval s vyznamenáním.

Matějovo vítězství je pro naši školu velkou událostí. Za 40 let trvání Středoškolské odborné činnosti nikdo z našich studentů takového úspěchu nedosáhl. Náš vítěz byl nominován na účast v zahraniční soutěži a soutěži o cenu České hlavičky – Merkur „Člověk a společnost“, za svou práci obdržel několik cen; kromě jiného i Cenu Ministerstva školství.

Zpracoval: Ing. Čeněk Celer

01
Obrovský úspěch pro Matěje Sainera.

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 28.6.2018 / 28.6.2018 | Zveřejnit od: 28.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu